VÁNOČNÍ RESPECT FESTIVAL 2017

Rachot Production uvádí...
VÁNOČNÍ RESPECT FESTIVAL 2017

Datum:
Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Konono No. 1
Garážová taneční hudba z Konga! Prehistorický acid house z Kinshasy!

Z transovních rituálů přímo do elektronických tanečních experimentů bez mezipřistání. Směs tradičního folku z Bazomba se syrovým zkreslením, k němuž by se jistě pyšně hlásil Jimi Hendrix.
Hudba z válečné zóny jižního Konga, přenesená na periferii metropole Kinshasy, s drnkacími skříňkami, megafony, perkusemi z autovraků a po domácku vyrobenými mikrofony. Tento africký DIY objev se okamžitě stává hitem alternativní scény po celém světě, sklízí úspěchy nejen na podiích world music ale i na elektronických, experimentálních a jazzových festivalů.

Disciplin A Kitschme
Mistři balkánské dekadence

Skupina navazuje na hudebně objevnou a stále nedoceněnou historii jugoslávské new wave scény, která je v nezaslouženém stínu mainstreamových umělců typu Gorana Bregoviče či balkánských dechovek. Ústřední postavou je Dušan Kojić, známý jako Koya, který před 40 lety vstoupil do historie revolučním užitím baskytary jako sólového nástroje. Její zvuk stojí na agresivním propojení basy, bicích, mužského i ženského zpěvu. Poslední album, Again, vyšlo v sestavě rozšířené o harfu. Cesta za novými zvukovými kombinacemi tak dostane i na pražském koncertě nečekanou dimenzi.

Galerie

picture VÁNOČNÍ RESPECT FESTIVAL 2017
picture VÁNOČNÍ RESPECT FESTIVAL 2017

Na mapě

Doporučené

Top