TARA FUKI (CZ/ FR) / dětský koncert

Rachot Production uvádí...
TARA FUKI (CZ/ FR) / dětský koncert

Datum : 31. října 2017
Místo: Palác Akropolis, Kubelíkova 27, Praha 3

Vstupenky

Úterý
31
Říj.
10:00
TARA FUKI (CZ/ FR) / dětský koncert

Informace o akci

Hudba z pavoučích vláken země snů tiše rozplétá melancholický eros krajiny... v něm odkrývá hlasy, které konejší...

Hudba dua Tara Fuki je naprosto svébytná (své kořeny má ve společných improvizacích, které jsou postupně hlouběji propracovávány), křehce dynamická a výrazově nesmírně bohatá. Obohacená o otisky různých hudebních stylů s příchutí dálek, vytváří originální krasohled ženského nitra. Jejich písně pro dvě dřevěná těla, protkaná mazlivým zvukem polštiny, vytváří na první poslech křehkou pavučinu tónů, která se mávnutím smyčce dokáže měnit v nebezpečnou past.
Od svého vzniku slaví Tara Fuki koncertní úspěchy po celé Evropě (ČR, Slovensko, Francie, Německo, Itálie, Rakousko, Švédsko, Polsko, Rusko, Ukrajina, Jugoslávie, Rumunsko, Holandsko, Anglie...) a střední Americe. V letech 2005 až 2007 Tara Fuki prezentovaly Českou republiku dětským představením Kapka ve Francii. Za svou hudbu obdržely ocenění české Akademie populární hudby v kategoriích Alternativní hudba-world music a Objev roku za rok 2001 a v kategorii World music za rok 2007. V roce 2007 vystoupily jako první česká kapela na mezinárodním hudebním veletrhu WOMEX ve španělské Seville. V roce 2015 získaly cenu odborné poroty na showcasovém festivalu Czech music crossroads.
Na své poslední řadové desce Winna se duo opět vrací ke svým kořenům: k čistým a křehkým písničkám, bez hostů, bez elektroniky… jen dvě cella, dva krásné hlasy a dvě svébytné dámy.

Dětská vstupenka: 50,- Kč
Doprovod dospělé osoby zdarma

Galerie

picture TARA FUKI (CZ/ FR) / dětský koncert

Na mapě

Doporučené

Top