SOFT MACHINE (UK)

Rachot Production uvádí...
SOFT MACHINE (UK)

Datum:
Místo:

Vstupenky

Informace o akci

SOFT MACHINE /UK/
Legendární průkopnící fúze jazzu a progresivního rocku

Kapela, která se rozpadla v roce 1984 a zanechala za sebou albové klenoty jako Six, Bundles nebo Land of Cockayne, zahraje v úterý 27. listopadu jako hlavní hvězda v Paláci Akropolis, kde se představí v sestavě John Marshall (bicí), Roy Babbington (baskytara), John Etheridge (kytara) a Theo Travis (saxofon, flétna, piano).

Soft Machine (název je inspirovaný románem Williamem S. Burroughsem) slavili úspěch v 60. a 70. letech, kdy svou fúzí jazzu a progresivního rocku jsou považováni za zakladatele stylu jazz fusion. Průkopníci prvních zvukových experimentů a hudební psychedelie pamatují společné jamovaní s Jimim Hendrixem, ovace si zasloužily především za skvělé album Six, kterou kritika považuje za učebnici jazz rocku. Na aktuálním obsazení Soft Machine je zvláštní fakt, že Elton Dean, Hugh Hopper, John Etheridge a John Marshall nikdy nehráli spolu, ačkoliv všichni strávili dlouho dobu jako členové této legendární skupiny.

The British Jazz-Rock Pioneers SOFT MACHINE are:

JOHN ETHERIDGE
(Nigel Kennedy, John Williams, Andy Summers, u.a.): electric guitar

THEO TRAVIS
(Gong, Porcupine Tree, The Tangent, Steven Wilson, David Gilmour, Robert Fripp, Bass Communion, No-Man, David Sylvian, u.a.): soprano & alto sax, flute, loops, electronic effects

JOHN MARSHALL
(Jack Bruce, John McLaughlin, ECM Recording Artist): drums

ROY BABBINGTON
(Ian Carr´s Nucleus, Allan Holdsworth): electric bass

Galerie

picture SOFT MACHINE (UK)

Na mapě

Doporučené

Top