PETR NIKL & ONDŘEJ SMEYKAL / křest DVD LÍHEŇ

Rachot Production uvádí...
PETR NIKL & ONDŘEJ SMEYKAL / křest DVD LÍHEŇ

Datum :
Místo:

Vstupenky

Informace o akci

LÍHEŇ
Promítací strojovna broukozvučná, a stereofonní didgeridoo drátopletné…

Líheň je elektronické didgeridoo Ondřeje Smeykala, v doprovodu promítaných obrazů mechanicko rozpíjivých, performera Petra Nikla … srdečně zveme!!!!

Petr Nikl - MECHANICKO ALCHYMICKÝ projekční rej
Ondřej Smeykal - audiotvor (didgeridoo a elektrodidgeridoo)

Jedná se o kombinovaný večer, který vytváří hudebník O.Smeykal společně s výtvarníkem Petrem Niklem. S Petrem Niklem se věnují spoluúčinkování v různých obměnách více než jednu dekádu…Nyní ale nabízí veřejnosti soliterní soustředěný projekt, postavený na dialogu SVĚTLA a ZVUKU.

Petr Nikl se věnuje originální světelné projekci, kdy za použití autorských malířských technik a originálních pohyblivých objektů, nechává rozehrát na projekčním plátně neopakovatelné fantaskní příběhy tvarů a barev….

A tak jak se projekce rozkomíhá pomocí originálních mechanismů, strojků… i Ondřej Smeykal doprovází obraz svým novým pojetím hry na australské didgeridoo, které se proměnilo v jakýsi organický syntezátor, jež může znít zcela futuriticky i organicky... Tato dvojí hra - světla a zvuku, se navzájem odplnuje a obohacuje. technické a technologické prvky nejsou samoúčelné, jsou rozehraným protipólem lidské organické tvořivosti...

Galerie

picture PETR NIKL & ONDŘEJ SMEYKAL / křest DVD LÍHEŇ
picture PETR NIKL & ONDŘEJ SMEYKAL / křest DVD LÍHEŇ

Na mapě

Doporučené

Top