ORCHESTRA BAOBAB (SN)

Rachot Production uvádí...
ORCHESTRA BAOBAB (SN)

Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Absolutní špička africké klasiky - historií prověření mistři

Historie Orchestra Babobab sahá až do zlatého období africké hudby, které mělo srovnatelný význam s érou Beatles či Led Zeppelin v západním světě. Žánrově je ale skupina Babobab naprostým unikátem: zatímco Beatles vznikli pod vlivem amerického rock and rollu, v Senegalu obdobnou roli katalyzátoru sehrála latinskoamerická hudba. Styl skupiny vyzrál do sofistikované esence, která propojila africké kořeny s afrokubánskými rytmy. Po rozpadu skupiny se původní nahrávky staly kultovními sběratelskými artikly. O obnovení se zasloužil producent Nick Gold, který podobně inicioval vznik Buena Vista Social Clubu či spolupráci Ali Farky Toureho s Ry Cooderem. Dnes patří Orchestra Babobab k nejdéle fungujícím africkým ansámblům a nové album Tribute to Ndiouga Dieng i turné představují návrat v plné síle.
K bohatosti stylu Orchestra Baobab přispělo i to, že jednotliví členové pocházeli z kulturně odlišných regionů: z jižního pohraničního kraje Casamance, ze severního etnika Toucouleur, a dokonce i z Mali a Toga. Vedle pravidelných koncertů v domovském klubu Baobab v Dakaru hrála skupina i na slavnostních příležitostech a vládních akcích, a na sklonku své dráhy získala pověst nejlepšího ansámblu svého druhu nejen v Senegalu, ale celé Západní Africe. Brzy poté ale došlo ke střídání generací a změně hudebního vkusu a skupina se roku 1987 rozchází. Další generace posluchačů jejich hudbu znovuobjevuje prostřednictvím archivních nahrávek, a vzkříšení Orchestra Baobab roku 2001 se stává světovou hudební senzací. Obnovená sestava debutovala v londýnském sále Barbican, její album s hostujícím Ibrahimem Ferrérem produkoval Youssou N'Dour - a roku 2003 získává cenu BBC Radio 3 World Music Award.

Ticketportal garantuje pravost vstupenek
Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.
Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Galerie

picture ORCHESTRA BAOBAB (SN)
Top