Mezinárodní utkání ženy ČR-Maďarsko

Mezinárodní utkání ženy ČR-Maďarsko

Datum:
Místo:

Vstupenky

Informace o akci

České basketbalistky čeká finiš velmi dobře rozehrané kvalifikace na ženský EuroBasket 2019. I tak ale nechtějí podcenit přípravu, a tak si na přípravné zápasy přizvaly reprezentaci Maďarska. Účastnice loňského ME v České republice, kterým jen o vlásek unikl postup do vyřazovacích bojů, jsou už jednou nohou také na dalším šampionátu, když si v kvalifikaci zatím připsaly jedinou porážku se silným Ruskem.

To Lvice pod vedením trenéra Štefana Svitka jsou zatím stoprocentní. Doma porazily i bronzové medailistky z loňského ME Belgičanky a jistým krokem tak směřují vstříc svému cíli, kterým je postup na ME. Právě pro hlavního trenéra českého výběru bude mít dvojzápas s Maďarskem pikantní příchuť. Uznávaný slovenský odborník totiž ještě na loňském šampionátu řídil z lavičky hru Maďarska.

První z dvojice zápasů se odehraje netradičně v Roudnici nad Labem, kde přispěje k oslavám výročí založení místního basketbalového klubu. Ke druhému utkání už Lvice nastoupí ve svém „domácím" prostředí ve sportovní hale Královka na pražské Letné.

Na mapě

Top