Mezinárodní utkání ženy ČR-Chorvatsko

Mezinárodní utkání ženy ČR-Chorvatsko

Datum:
Místo:

Vstupenky

Informace o akci

České basketbalistky, které směřují za splněním vytyčeného dvouletého cíle, tedy postupem na ženský EuroBasket 2019, si k přípravě na finiš kvalifikace přizvaly reprezentační výběr Chorvatska. Zatímco české basketbalistky dosud v kvalifikaci nepoznaly hořkost porážky, i když se musely popasovat s bronzovými medailistkami z loňského ME Belgičankami, Chorvatky jsou ve svízelnější situaci.

Balkánský celek před posledními dvěma zápasy zatím drží třetí, tedy nepostupovou příčku. Ve vyrovnané skupině s Itálií, Švédskem a Makedonií jsou však ještě všechny celky až na Makedonii ve hře o postup. Pro Chorvatky je tak příprava proti silnému českému celku důležitá. Český trenér Štefan Svitek ovšem také hovoří o důležitosti tohoto přípravného období a chce dát příležitost i mladým adeptkám reprezentačního dresu. Vzájemný souboj tak slibuje atraktivní podívanou.

Oba celky se opět střetnou takřka na den přesně od posledního vzájemného zápasu. 8. června. Tehdy české basketbalistky v generálce na domácí ME v zápase dominovaly. Jak to bude nyní ve sportovní hale v Praze na Královce? Udrží si trenér Svitek s českým výběrem pozitivní bilanci? Odpovědi dostaneme už na začátku června.

Na mapě

Top