Mezinárodní utkání mužů ČR-Gruzie

Mezinárodní utkání mužů ČR-Gruzie

Datum:
Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Čeští basketbalisté mají dobře rozehranou kvalifikaci na MS 2019. Ve čtyřech dosavadních zápasech poznali hořkost porážky pouze jednou. Jistě tak kráčí za postupem do druhé kvalifikační fáze, odkud už vede přímá cesta na světový šampionát. Na něm samostatná česká reprezentace ještě nikdy nebyla. Aby Lvi reálnou šanci na úspěch udrželi, musí zvládnout poslední dva kvalifikační zápasy. Jako příprava na nejdůležitější utkání letošního léta jim bude sloužit střetnutí s Gruzií.

Oba soupeři se naposledy potkali v loňském roce v přípravě na EuroBasket. Češi ve Tbilisi proti domácím nastoupili dvakrát. Tehdy v jejich sestavě nechyběl ani vítěz NBA Zaza Pachulia. Gruzínský obr má k prstenu pro vítěze NBA našlápnuto i letos, a tak by mohl do Prahy přijet jako čerstvý šampion.

Gruzie patří mezi tradiční týmy evropského kontinentu. Svou sílu prokázala na uplynulých EuroBasketech, stejně jako v právě probíhající kvalifikaci MS 2019. V silné skupině s Německem a Srbskem drží třetí postupové místo, a tak bude chtít pro závěr kvalifikace poskládat co nejsilnější tým, který se bude sehrávat na Královce v zápase s českým výběrem.

Na mapě

Top