KENNY BARRON (USA) / 23. MFJP - prolog

KENNY BARRON (USA) / 23. MFJP - prolog

Datum:
Místo:

Vstupenky

Informace o akci

23. Mezinárodní festival jazzového piana

Kenny Barron (USA)
sólový recitál, prolog 23. ročníku

Bezkonkurenční schopnost Kennyho Barrona okouzlit diváky svým elegantním hraním, citlivými melodiemi a nakažlivými rytmy je to, co inspirovalo The Los Angles Times, aby ho nazvaly "jedním z nejlepších jazzových klavíristů na světě" a Jazz Weekly, aby o něm řekl, že je "nejlyričtějším pianistou naší doby."
Kenny Barron neustále vyhrává nejrůznější ankety jazzových kritiků a čtenářů, včetně časopisů Downbeat, Jazz Times a Jazziz. V roce 2005 byl zařazen do americké jazzové síně slávy a získal cenu MAC Lifetime Achievement Award. Je šestinásobným držitelem ceny Nejlepší klavírista udělované sdružením jazzových žurnalistů (Jazz Journalists Association) a byl finalistou prestižní mezinárodní jazzové ceny Jazz Par 2001.
Výsledkem Barronových muzikantských a skladatelských aktivit posledních let byly tyto nahrávky: „Scratch“ Enja Records , 2008, s Davem Hollandem a Danielem Humairem, tří dueta „Live“ Candid Records, 2010 s bubeníkem Benem Rileyem , „Too Much In Love To Care“, Linn Records , 2012 se zpěvačkou Claire Martin a „Witchcraft“, Savant , 2013 s kontrabasistou Harviem S. Dále následuje septet „Kenny Barron & The Brazilian Knights“, Sunnyside Records 2013, trio „Thrasher Dream Trio“ Whaling City Sound , 2013 s Ron Carterem a Gerry Gibbsem, opět duo „The Art of Conversation“ Impulse, 2014 s Davem Hollandem a posledním jeho albem je trio „Book Of Intuition“ Impulse, 2016 s Kiyoshi Kitagawou a Johnathanem Blakem.
Kenny Barron, který během své kariéry spolupracoval mimo již jmenovaných také s Georgem Mrazem nebo Ellou Fitzgerald, je po celém světě uznáván jako mistr hry na klavír a mistr kompozice, ať už hraje sólo, v duu, triu či kvartetu.
Kenny Barron v Praze již hrál, a to v duu se švýcarským saxofonistou Georgem Robertem v rámci koncertní série JMW 25. března 2004 v bývalém Salonu Philharmonia.

Na mapě

Top