DONNY McCASLIN (US)

Rachot Production uvádí...
DONNY McCASLIN (US)

Datum:
Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Donny McCaslin - Jazzový genius, který učaroval Davidu Bowiemu

I když saxofonista Donny McCaslin patří už léta v jazzu k nejrespektovanějším postavám, teprve hostování na posledním albu Davida Bowieho Blackstar mu přineslo uznání u širšího publika. Jeho hudba je rockově živelná a syrová, sofistikovanost a invence přitom ale prozrazuje erudovaného jazzmana. Za vlastní tvorbu byl třikrát nominován na Grammy, zatímco Bowieho Blackstar získalo ceny Grammy v celkem pěti kategoriích.
Když Bowie objevil McCaslina roku 2014 v newyorském jazzovém klubu, nabídl mu i s kapelou doprovodnou roli na posledním albu jeho života, Blackstar. Tvůrčí odvahou i originalitou patří Blackstar k vrcholům nejen v Bowieho tvorbě, ale i v současné nadžánrové hudbě. Bowie album natáčel s vědomím, že jeho život ukončí rakovina. Byl to pečlivě utajovaný projekt, McCaslin i jeho hudebníci se zavázali slibem mlčenlivosti a netušili ani kdy album vyjde.
McCaslinův koncert na ostravských Colours patřil k vrcholům festivalu. Zásluhu na tom měl i vynikající klávesový hráč Jason Lindner, který koncertu dodal experimentální, ale jasně čitelné ostří. Natáčení alba Blackstar s Bowiem bylo pro McCaslina hlubokým a spirituálním zážitkem.
Renomovaný producent alba Blackstar Tony Visconti vzpomíná: "Pracovat s Donnyho kapelou ve studiu byl úžasný zážitek. McCaslin i jeho hudebníci jsou jazzmani s vysokou kulturou, duchem jsou ale natolik mladí, že se orientují i v těch nejextrémnějších polohách popu i rocku."
Spolupráce McCaslina inspirovala k albu Beyond Now, které koncipoval jako poklonu Bowiemu. Zařadil na ně několik promyšlených Bowieho coververzí - včetně Warszawa z Low, A Small Plot of Land from Outside, plus jednu skladbu inspirovanou Bowieho nevydanou písní, původně určenou pro Blackstar.

Galerie

picture DONNY McCASLIN (US)

Na mapě

Doporučené

Top