ČR - FINSKO

ČR - FINSKO

Datum:
Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Čeští basketbalisté se v přípravě na letošní EuroBasket opravdu nešetří. Ve druhém domácím zápase si dva dny po souboji s Tureckem poměří síly s Finskem. Severský basketbal nastoupil strmou cestu k basketbalovému hvězdnému nebi a nebude z ní chtít sestoupit ani v letošním roce.

Finové se čím dál více prosazují v evropských velkoklubech. Například Petteri Koponen letos zářil v dresu euroligové Barcelony, kterou velice dobře zná hvězda domácí reprezentace Tomáš Satoranský. Čeští fanoušci zcela jistě poznávají jméno Alaxander Madsen. Vytáhlý Fin s ambicemi na NBA patřil v dresu USK Praha k nejzářivějším hvězdám domácí Kooperativa NBL.

Osud si s oběma celky pohrál, když je svedl do jedné skupiny pro kvalifikaci MS 2019, která začíná už v listopadu. Již dříve domluvený přátelský zápas před ME ale ani jeden z celků rušit nechtěl.

Basketbaloví Lvi budou spoléhat na podporu plné haly Královka na pražské Letné, která už vloni ukázala, že díky skvělým fanouškům dokáže být tím pověstným šestým hráčem.

Vzhledem k blížícímu se začátku Eurobasketu, který bezesporu patří k vrcholům letošní basketbalové sezony, budou obě družstva v plné síle.

Na mapě

Top