Detail info
Close

50. Memorial Luboše Tomíčka

50. Memorial Luboše Tomíčka

Místo:

Vstupenky

Informace o akci

50. ročník tradičního Memoriálu Luboše Tomíčka

 

Tento tradiční závod v Praze uvidí diváci opět den po Zlaté přilbě v Pardubicích. Pražský Auto klub Markéta uspořádá v pondělí 1.října od 18:45 na svém stadionu jubilejní 50. ročník Memoriálu Luboše Tomíčka. Ten byl považován za nejlepšího československého jezdce své doby. Byl kapitánem reprezentačního družstva, které v roce 1960 v Göteborgu vybojovalo třetí místo v Mistrovství světa na krátké ploché dráze a roce 1963 ve Vídní skončilo na MS dokonce na místě druhém. Byl šesti násobným šampionem své země. Jeho vynikající kariéra byla tragicky ukončena 20. října 1968 ve finále Zlaté přilby v Pardubicích, kdy po kolizi s jiným jezdcem byl natolik zraněn, že týž den v nemocnici svému zranění podlehl. 

Od roku 1969 se na jeho počest, převážně druhý den po Zlaté přilbě, jezdí v Praze jeho memoriál. První závod vyhrál Barri Briggs, čtyřikrát vyhrál Ivan Mauger a mezi dalšími vítězi najdeme taková jména jak Ole Olsen, Hans Nilsen, Erik Gundersen, Tony Rickardsson, Jason Crump, Greg Hancock a Nicki Pedersen. 

Posledními českými vítězi tohoto závodu byli Matěj Kůs a Josef Franc. Dokáže je v letošním roce konečně napodobit opět někdo s českých jezdců? Tradičně jsou v ochozech stadionu fanoušci z mnoha zemí Evropy. Na stadion Markéta který prodělal za uplynulé půl století zásadní změnu a odjelo se na něm 22 závodů Grand Prix, může být svědkem dalšího vynikajícího závodu, v kterém se představí špičkový plochodrážníci celého z celého světa.

I letos si vás dovoluji pozvat na tento memoriál, který se těší velkému uznání, a při té příležitosti i k návštěvě hlavního města Prahy.

Děti do 10ti let  mají vstup na závod do ostatních – nečíslovaných sektorů zdarma.


Ticketportal je zárukou pravosti vstupenek

Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.

Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Top