NICK CAVE & THE BAD SEEDS: The Wild God Tour

& The Murder Capital
17. 10. 24 ♦ O2 arena, Praha

Deska plná tajemství a koncert plný emocí: Nick Cave & the Bad Seeds jsou zpět

Osmnáct nahrávek a ani náznak únavy. Nick Cave & the Bad Seeds vydají na konci léta strhující i spletité nové album Wild God a pár týdnů poté se vrátí do Prahy, aby odehráli jeden ze svých vyhlášených koncertů. Málokdo umí pracovat s publikem jako Nick Cave, málokdo dokáže naživo strhnout jako The Bad Seeds.

Nick Cave & the Bad Seeds vystoupí v pražské O2 areně 17. října 2024, jako speciální hosté se představí irští The Murder Capital. Vstupenky budou v prodeji u Ticketportalu od pátku 22. března, už o den dříve se k nim dostanete po registraci do Fource Friends na webu fource.cz.

„Tahle deska je vážná věc! Dostane vás. Povznese, zasáhne. To na ní miluju“, říká Cave o novince Wild God, kterou předznamenává titulní singl. „Je složité, ale taky hluboce a radostně nakažlivé“, dodává o albu, na němž kromě aktuální inkarnace The Bad Seeds spolupracovali i Colin Greenwood (Radiohead) a kytarista Luis Almau. Desetiskladbovou desku tvoří „spletité, prostupující se narativy, přičemž titulní song Wild God je jejich středobodem“, doplňuje Cave ve svém pravidelném newsletteru The Red Hand Files.

Hudební historii Nicka Cavea do podstatné míry definují právě spolupráce s proměnlivou sestavou The Bad Seeds, aktuální album není výjimkou. V pěti letech následujících po Ghosteen, dosud posledním albu Bad Seeds, vydal Cave spolu s Warrenem Ellisem desku Carnage a taky několik soundtracků – mimo jiné k filmu Andrewa Dominika Blonde. O Caveově bohaté umělecké dráze, jejích tématech i stylu, který uhranul tolik lidí po celém světě, vypovídá i nedávno vydaná kniha rozhovorů Víra, naděje a masakr, které Cave vedl s irským zpěvákem a publicistou Seánem O’Haganem.

Bad Seeds v roce 2024 jsou Nick Cave, Thomas Wydler, Martyn Casey, Jim Sclavunos, Warren Ellis a George Vjestica.

Top