Unikátní CIRKUS CIRKUS Festival se špičkami světové akrobacie opět v ČR! Strhující podívaná v říjnu 2023 v O2 universu

Chaplinův syn, ředitel pařížské Moulin Rouge, Kaiser, Přeučil i dětská herecká hvězda Cirkusu Humberto Mang na největším cirkusovém festivalu v Evropě.

Velkolepá show plná adrenalinu a strhujících výkonů umělců z celého světa – to je CIRKUS CIRKUS Festival 2023, který se ve dnech 14.–15. října 2023 uskuteční v pražském O2 universu. Jedná se již o 6. ročník legendárního cirkusového projektu „bez zvířat“ s podtitulem 'Best of The World'. V porotě usednou osobnosti jako syn Charlieho Chaplina nebo ředitel slavné pařížské Moulin Rouge.

V O2 universu předvedou účinkující z celého světa symbolických 13 strhujících a velmi náročných čísel.

„Diváci i média se mohou těšit na soutěžící z celého světa, kromě ČR to budou akrobati z Itálie, Francie, Španělska, Ukrajiny, ale také Ekvádoru nebo Brazílie. Artisté se utkají o zlaté, stříbrné a bronzové místo. Jde o mezinárodní, jeden z největších a nejprestižnějších festivalových cirkusů na světě!“, prozradil prezident festivalu, producent a režisér Artur Kaiser.

Velmi atraktivní bude také porota složená z českých i světových osobností. Kromě herců Oldřicha Kaisera, Jana Přeučila, dětské herecké hvězdy legendárního seriálu Cirkus Humberto Pavla Manga přijede také Eugéne Chaplin, syn herce Charlieho Chaplina, filmař, dokumentarista a nahrávací technik, jenž spolupracoval i s takovými hvězdami, jako Rolling Stones, David Bowie či Queen. Je také pokračovatelem slavného rodu a ve Švýcarsku, kde žije, provozuje muzeum s odkazem na slavného otce. „Přijede také můj velký přítel Thiéry Outrilla, programový ředitel legendárního pařížského kabaretu Moulin Rouge. Tito pánové se na Cirkus Cirkus Festival 2023 velmi těší,“ podotkl Artur Kaiser.

Programem bude provázet moderátor a showman Petr Šiška.

„Jedná se o projekt pro celou rodinu a show, kterou ČR nikdy neviděla,“ upozornil režisér festivalu Artur Kaiser.

Soutěžní festival cirkusového a artistického umění bude bez zvířat. Kromě jiného by v hale zvířata neměla patřičný komfort, na který jsou zvyklá ani zázemí. „To, co nabízí O2 arena pro diváky, nemůže nabídnout O2 universum pro zvířata…“, dodal Kaiser.

Úroveň a čísla, která program CIRKUS CIRKUS Festival 2023 nabídne, se řadí mezi standardy světových cirkusových festivalů.

Web festivalu: www.cirkusfestival.cz

Top