Legenda filmové hudby Ennio Morricone se v roce 2016 vrátí do Prahy i Bratislavy

Ennio Morricone po skvělém úspěchu turné na začátku roku 2015 nevydržel odpočívat a již plánuje další koncerty. Na rok 2016 připravuje nové světové turné „The 60 years of music“.

15. ledna 2016 vystoupí Ennio Morricone v O2 areně v Praze a 19. ledna 2016 ve Slovnaft Areně Bratislava na Slovensku. Na turné s ním bude hrát Český národní symfonický orchestr, velký pěvecký sbor a jako sólistka vystoupí skvělá sopranistka Susanna Rigacci.

Ennio Morricone se proslavil zejména hudbou k westernům. Celkově však zkomponoval hudbu k více než pěti stům filmů a seriálů. Ennio Morricone je génius emocí a mistr zachycení okamžiku. Bez nadsázky lze říct, že jeho hudba často předčila samotný film, ke kterému byla vytvořena. Morricone za svoji filmovou hudbu nasbíral mnoho světových ocenění. Tím pravděpodobně nejdůležitějším je Oscar za celoživotní dílo, který v dějinách udílení těchto cen obdržel Morricone jako jediný hudební skladatel. Symbolicky jej v roce 1997 převzal z rukou další legendy westernu, herce Clinta Eastwooda.

Ennio Morricone však zdaleka není jen skladatelem filmové hudby. Tento měsíc ve svém rodném Římě osobně dirigoval mši, kterou složil pro papeže Františka.

Na svém turné 2016 bude Ennio Morricone osobně dirigovat Český národní symfonický orchestr. K této spolupráci Morricone s nadšením říká: "Je to vynikající orchestr, opravdu mimořádný, a neříkám to jen tak ze zdvořilosti. Říkám to, protože je to čistá pravda. Ten orchestr je příkladem profesionality, příkladem uměleckého citu, prožitku a smyslu pro umění a také příkladem nadšení pro to, co dělají."

Tour manager koncertu slibuje divákům velkolepou show, dvě projekce a především zbrusu nový program – výběr té nejlepší filmové hudby 20. století.

Vstupenky v cenách od 1 190 Kč v prodeji v síti Ticketportal.

Top