ELINA GARANČA, HVĚZDY SVĚTOVÉ OPERY V PRAZE

ELINA GARANČA, LOVE & DESPAIR
Obecní dům - Smetanova síň
náměstí Republiky 5, Praha 1
25.9. 2012 19:30

HVĚZDY SVĚTOVÉ OPERY V PRAZE
ZNÁTE Z PŘÍMÝCH PŘENOSŮ Z MET NY

THE WORLD OPERA STARS IN PRAGUE
YOU KNOW THEM FROM LIVE BROADCASTS FROM THE MET NY


 English version

Vstupenky na ELINA GARANČA - LOVE & DESPAIR   zde



Mladá mezzosopranistka Elina Garanča uchvacuje diváky i kritiky krásou svého hlasu, vnímavou muzikálností i dramatickým nadáním. Díky tomu se rychle stala jednou z předních operních hvězd a  vystupuje v prestižních operních domech a v sálech velkých symfonických orchestrů po celém světě.

Loňská sezona začala pro Elinu Garanču velkým evropským koncertním turné, poté ji zavedla již poněkolikáté do Metropolitní opery, kde ztvárnila svou oblíbenou Carmen. Dále vystupovala s Berlínskými filharmoniky pod taktovkou Gustava Dudamela na několika silvestrovských a novoročních koncertech. Následovala role Giovanny Seymour v Donizettiho opeře Anna Bolena v Gran Teatre del Liceu v Barceloně a v Curychu. Závěr sezony patřil opět několika koncertním recitálům po Evropě, a to s dirigenty Riccardem Mutim, Paavem Järvim a Karlem Markem Chichonem.

Mezi jejími hlavními úspěchy v sezoně 2009/10 je třeba zmínit debut v Královské opeře v Covent Garden v roli Carmen. Carmen si zopakovala i v novém nastudování tohoto díla v Metropolitní opeře, které bylo přenášeno do více než tisíce kinosálů po celém světě. Kromě Carmen se mezi stěžejní role Eliny Garanči řadí Charlotte ve Wertherovi, Rosina v Lazebníku sevillském, Dorabella v Così  fan tutte, Octavian v Růžovém kavalírovi, Adalgisa v Normě, Cherubín ve Figarově svatbě a Dorabella v La clemenza di Tito. Tyto role zpívá po celém světě.
Elina Garanča zahájila svou profesní kariéru jako sólistka v Südthüringischer Staatstheateru v Meiningenu, kde se objevila v mnoha hlavních rolích. Později jako sólistka ve Frankfurtské opeře zpívala Rosinu, Dorabellu a Jeníčka v Perníkové chaloupce.

Elina Garanča se narodila v hudební rodině v Rize v Lotyšsku. V roce 1996 začala studovat na Lotyšské hudební akademii i pod vedením své matky, která je rovněž uznávanou mezzosopranistkou. Od roku 1998 studovala ve Vídni, Amsterdamu a v USA. V roce 1999 vyhrála Pěveckou soutěž Mirjam Helin a o dva roky později se stala finalistkou světové pěvecké soutěže v Cardiffu.

Od roku 2005 Elina Garanča nahrává exkluzivně pro Deutsche Grammophon.

Vstupenky na ELINA GARANČA - LOVE & DESPAIR   zde

HVĚZDY SVĚTOVÉ OPERY V PRAZE
ZNÁTE Z PŘÍMÝCH PŘENOSŮ Z MET NY

Top