Hvězdy světové opery: SONDRA RADVANOVSKY

SONDRA RADVANOVSKY, soprano
Obecní dům - Smetanova síň, náměstí Republiky 5, Praha 1
16.11.2011 19:30
CYKLUS HVĚZDY SVĚTOVÉ OPERY V PRAZE

 English versionVstupenky na Hvězdy světové opery: SONDRA RADVANOVSKI   zde

Kanadská sopranistka Sondra Radvanovsky je známá díky svým dynamickým výkonům na jevišti a obdivuhodnému vokálnímu daru. Díky tomu je dnes uznávaná jako jedna z hlavních hvězd opery v celosvětovém měřítku. Její bohaté vibrato a zvučný témbr si získaly pozornost publika i kritiků, které ji chválí v periodikách jakými jsou např. The New York Times, The Times (VB), San Francisco Chronicle a mnoho dalších. Je široce uznávaná jako jedna z nejlepších verdiovských sopranistek své generace.

Sondra Radvanovsky vystoupila ve všech hlavních operních domech na světě, vč. Královské opery v Covent Garden, Pařížské opery, Teatro alla Scala, Vídeňské státní opery, Lyrické opery v Chicagu a v mnoha dalších. Její domovskou scénou je Metropolitní opera v New Yorku, kde se začala učit na konci devadesátých let. Po několika vystoupeních v menších rolích využila své první velké příležitosti, když zpívala titulní roli v opeře Luisa Miller. Od té doby ji publikum i kritika bedlivě sleduje.

Jako koncertní umělkyně se Sondra Radvanovsky představila v Beethovenově Deváté symfonii s Boston Symphony Orchestra a Verbier Festival Orchestra, v obou případech pod taktovkou Jamese Levine. Zpívala i Rossiniho Stabat Mater s Orchestra of the Age of Enlightenment a Verdiho Requiem s Pittsburgh symphony a Chicago Symphony s Davidem Zinmanem, dále s Vídeňskými symfoniky s Fabio Luisi a na Májovém festivalu v Cincinnati s Jamesem Conlonem. V červnu roku 2008 se objevila na společném koncertě verdiovských árií a duetů s populárním barytonem Dmitriem Hvorostovským, který byl nahrán a bude vydán tento rok. Úspěch tohoto představení přiměl sopranistku k vydání jejího prvního sólového CD Verdi Arias, které bylo nahráno v Rusku a v minulé sezóně vydáno společnosti Delos a které si získalo mimořádný věhlas.

Po nadšených kritikách z jejího debutu jako Tosca (Opera Colorado v dubnu roku 2010) bylo rozhodnuto, že si tuto roli zopakuje nadcházející sezóně v Metropolitní opeře a v Teatro Real
v Madridu. Mezi dalšími závazky nadcházející sezóny je třeba jmenovat titulní roli v Aidě   (Kanadská operní společnost), Amélii v Maškarním plese (Lyrická opera v Chicagu), Leonoru v Trubadůrovi (Metropolitní opera a Arena di Verona) a Elenu v Sicilských nešporech (Teatro Regio di Torino).

Sondra Radvanovsky se narodila na okraji Chicaga; se svým manželem nyní žije v Torontu v Kanadě.

PROGRAM KONCERTU

Vstupenky na Hvězdy světové opery: SONDRA RADVANOVSKI   zde

CYKLUS HVĚZDY SVĚTOVÉ OPERY V PRAZE

Top