Detail info
Close

Lucerna - Alois Jirásek

Národní divadlo Brno
Lucerna - Alois Jirásek

Datum: 3. prosince 2023 - 14. března 2024
Místo: Mahenovo divadlo
Adresa: Malinovského náměstí I, Brno

Vstupenky

neděle
3
pros. 2023
15:00
Lucerna - Alois Jirásek
úterý
19
pros. 2023
19:00
Lucerna - Alois Jirásek
neděle
28
led. 2024
17:00
Lucerna - Alois Jirásek
pondělí
26
ún. 2024
19:00

PŘIPRAVUJEME

V prodeji od 01.01.2024 (pondělí) 00:00
Lucerna - Alois Jirásek
čtvrtek
14
bře. 2024
19:00
Lucerna - Alois Jirásek

Informace o akci

Kouzelná hra o dobru a zlu a o radostných slavnostech lidí a tajemném tanečním víření víl a vodníků je určena pro celou rodinu. Pohádková inscenace se odehrává ve zlatě zámeckého přepychu a v nočním zšeřelém lese plném kouzelných lesních tvorů za doprovodu několika hudebníků na scéně.

Mladá kněžna přijíždí na panství, které nedávno zdědila. Čeká ji řada patolízalských proslovů od vrchnosti a ponížených proseb od poddaných. Je zmořená ceremoniemi a s nadšením uvítá zmínku o odbojném mlynáři, který se nechce podřídit šlechtě. I ona se nerada podvoluje konvencím a předsudkům, které na venkově stále přežívají. Osobní setkání s rázným mladým mužem, jehož mlýn je sice svobodný, ale dál na něm ulpívá starodávná nevolnická povinnost, ji přiměje učinit nečekaná rozhodnutí. Lucerna Aloise Jiráska (1851–1930) je jedním z nejhranějších českých dramatických textů. Jeho popularita spočívá v propojení pohádkového příběhu se světem lidí, v němž sice panují ústrky panstva, ale žijí tam i lidé moudří, se srdcem na pravém místě. A nejen to. Zásadní dějové zvraty a kouzla se odehrávají v tajemném nočním lese, jehož klid narušují také svérázné postavy hlučících hudebníků, zamilovaných, či žárlivých žen a intrikánských zámeckých úředníků.

Ticketportal garantuje pravost vstupenek
Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.
Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Na mapě

Doporučené

Top