Detail info
Close

Leopoldstadt - Tom Stoppard

Národní divadlo Brno
Leopoldstadt - Tom Stoppard

Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Kompletní herecký ansámbl a více než sedmdesát převleků na jevišti! Procházka 20. stoletím a pamětí středoevropské rodiny od zlatého věku vídeňské secese, přes dynamická dvacátá léta až po poválečné vystřízlivění. Velkolepý příběh, ve kterém dominuje láska, vášeň a pragmatismus v osudech několika generací!  

Vídeň je v roce 1899 kulturním středem světa. V dobře situované židovské rodině Merzových se přelom století očekává s nadějí na převrat ve společenském i politickém myšlení. Vídeňští patrioti se těší na světovou výstavu v Paříži, kterou reprezentuje Mahler se svou Druhou symfonií, Gustav Klimt s obrazem Filosofie a mnozí další. Za neurologem Sigmundem Freudem jezdí kvůli psychoanalýze lidé z celého světa. Protižidovské zákony byly zrušeny, vyhlídky na zářivou budoucnost podporuje kniha Židovský stát novináře Theodora Herzla a vídeňští Židé už nemusí žít pouze ve čtvrti Leopoldstadt. Zdá se, že antisemitismus v Rakousku‑Uhersku ustupuje.

Nejnovější hra britského dramatika židovského původu Toma Stopparda (*1937) líčí příběh jedné rodiny mezi lety 1899 a 1955. Je to příběh Židů, Vídně, Evropy, a především silného rodinného pouta, které přetrhaly teprve hrůzy holokaustu.

Ticketportal garantuje pravost vstupenek
Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.
Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Doporučené

Top