TiNG + AneboAfro + Hravé Hlasy

TiNG + AneboAfro + Hravé Hlasy

Datum:
Místo:

Vstupenky

Informace o akci


Tři živé kapely (TiNG, AneboAfro, Hravé Hlasy) a pestrobarevná cesta kolem světa s mnoha hudebními styly (reggae, afro, ska, balkan, latino, acappella) během jednoho večera!

TiNG je osmičlenná mezinárodní banda působící v Praze. Kapela si vytvořila unikátní styl, který vychází z rozdílných původů muzikantů a také z rozdílných žánrů (swing, reggae, ska, gypsy, dancehall, drum ‚n bass, hip-hop), které kombinují. Smícháním všeho dohromady kapela připravila značně pestrý koktejl, který do sebe kopnete na jeden zátah! Frontmanem kapely je zpěvák a multiinstrumentalista MC Turner, který po několika letech strávených na cestách po světě zakotvil v České Republice. Za své debutové album Man vs Wild získala kapela cenu Anděl v žánru ska & reggae.

AneboAfro je devítičlenná hudebně-taneční kapela z Bamako, Prahy a Kadaně. Každý z členů hraje na několik nástrojů, čehož kapela využívá k dosažení zvukové pestrosti a nečekaným změnám v aranžích skladeb. Základem rytmiky jsou tradiční západoafrické bubny (djembe, dundun, sangban, kenkeni), které se prolínají v africké polyrytmii a vytváří taneční groove. Nad africkými rytmy zní melodické nástroje (kytara, balafon, klávesy, dechová sekce) a vícehlasý zpěv inspirovaný nejen Afrikou. Kapela zpívá v afrických jazycích Bambara a Susu a také česky, francouzsky a anglicky. Frontmanem kapely je charismatický zpěvák, showman a tanečník Abdul Traore (Mali), který do repertoáru přináší též moderní africké vlivy a autorské texty. Vystoupení AneboAfro je nabité živelnou energií i díky výrazné vizuální složce, kterou představují divoké a svůdné africké tance.

Galerie

picture TiNG + AneboAfro + Hravé Hlasy

Na mapě

Top