Detail info
Close

TRADIČNÍ VÁNOČNÍ KONCERT - Vojtěch Pelka

TRADIČNÍ VÁNOČNÍ KONCERT - Vojtěch Pelka

Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Z důvodu nemoci účinkujícího je koncert přeložen z původního termínu 10. 12. 2023 na sobotu 27. 1. 2024.

Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti na nový termín!

 

PROGRAM:

Johann Caspar Ferdinand Fischer – Chaconne F dur
Johann Sebastian Bach – Schafe können sicher weiden (kantáta – Was mir behagt ist nur die muntre Jagd BWV 208)
Georg Friedrich Händel – Lascia ch’io pianga (z opery Rinaldo)
Felix Mendelssohn-Bartholdy – Chorál a variace „Herzlich tut mich verlangen“
Johann Sebastian Bach – Quia respexit (Magnificat BWV 243)
Felix Mendelssohn-Bartholdy – Sonáta č.3 A dur, op. 65
Wolfgang Amadeus Mozart – Laudamus te (Velká mše c moll KV. 427)
Jan Jakub Ryba – Fuga E dur
Jan Jakub Ryba – Rozmilý slavíčku
Jan Jakub Ryba – Preludium B dur
Adolphe Adam – Cantigue de Noël

 

Vojtěch Pelka
Vojtěch Pelka je kontratenorista současné mladé operní generace a průkopník kontratenorového oboru v České republice. Absolvoval Konzervatoř Jana Deyla v Praze, v pěvecké třídě prof. Barbory Klozové Velehradské, u níž se nadále pěvecky vzdělává. Již od počátku studií klasického zpěvu se úspěšně účastnil řady mezinárodních pěveckých soutěží. Nejvýraznější úspěchem byla Soutěžní přehlídka Konzervatoří České republiky, kde získal 2. místo a mimořádnou cenu za interpretaci Mozartovy árie (2019).

Od sezóny 2018/19, působil v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě, kde ztvárnil roli pěvce v baletním představení Nebezpečné známosti od A. Maskatse.

V sezóně 2019/20 debutoval ve Slezském divadle Opava rolí Cherubína v opeře Figarova svatba od W. A. Mozarta, S touto rolí se úspěšně představil pražskému publiku ve Stavovském divadle, a to v rámci festivalu Opera 2022. Ihned po debutu ve Figarově svatbě následovala titulní role císaře Nerona v Monteverdiho opeře Korunovace Poppey v divadle Josefa Kajetána Tyla v Plzni. Jako císař Nero vystoupil v Margräfliches Opernhause v rámci festivalu Musica Bayreuth (2023).

V prosinci roku 2021 na Festivalu Opera Schrattenbach ztvárnil roli Dafnise ve světové premiéře queer opery Poklad Arkádie. Za svůj mimořádný jevištní výkon byl Hereckou asociací vybrán do širší nominace na cenu Thálie za rok 2022 v oboru opera.

V srpnu roku 2022 se stal semifinalistou prestižní pěvecké soutěže Cesti competition v Innsbrucku. Pelkův soutěžní výkon zaujal natolik, že mu byla nabídnuta hlavní role Morasto ve Vivaldiho opeře La fida ninfa, v níž se představil v rámci Insbrucker Festwochen der Alten Musik v Haus der Musik Innsbruck. (premiéra 14. 8. 2023)

V sezóně 2022/2023 ztvárnil titulní roli Sexta v Mozartově opeře La clemenza di Tito (Moravské divadlo Olomouc). O Velikonocích stejné sezóny vystoupil se Štátným komorným orchestrem Žilina v sopránovém partu Pergolesiho Stabat mater.

Při své koncertní a jevištní činnosti spolupracuje s tělesy jako Plzeňská filharmonie, Czech Ensemble Baroque, Musica Florea, Ensemble Damian, Orchestr MDO, spolek RUN OPERUN, či pravidelně koncertuje s ansámblem Viaggio musicale. Spolupracuje s festivaly jako jsou Musica Bayreuth, Opera Schrattenbach, Klášterní hudební slavnosti, Theatrum Kuks (CZ), Innsbrucker Festwochen der Alten Musik (AT) a další.

Vojtěch Pelka se věnuje také nahrávací činnosti, v září 2019 nahrál v Mannheimu ve spolupráci s nahrávací společností CPO, s Ensemble 18+ a Kurpfälzisches Kammerorchester Mannheim CD vybraných árií z oper I. Holzbauera a J. A. Koželuha na stejnojmenné libreto Alessandro nell‘ India. Roku 2023 nahrál již zmiňované opery La fida ninfa a Poklad Arkádie.

 

Alfred Habermann
Alfred Habermann je studentem Hudební a taneční fakulty Akademie múzických umění v Praze ve varhanní třídě prof. Jaroslava Tůmy. V akademickém roce 2021/2022 studoval na Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst ve Stuttgartu ve třídě prof. Nathana Laubeho. Od roku 2019 se věnuje také hře na cembalo u MgA. Edity Keglerové na Pražské konzervatoři. V letech 2013-2019 studoval u prof. Josefa Popelky na varhanním oddělení Pražské konzervatoře.

V roce 2022 získal druhou cenu na mezinárodní varhanní soutěži v lotyšské Jurmale, v roce 2023 obdržel druhou cenu na soutěži Jana Křtitele Vaňhala a cenu poroty. Pravidelně se zúčastňuje mistrovských kurzů, které absolvoval například u Wolfganga Zerera či Damiana Perettiho. Vystoupil např. se Státní filharmonií Košice, na Mezinárodním varhanním festivalu v Užhorodě, Vambeřicích, Terezíně, na Orlicko-Kladském varhanním festivalu nebo na festivalu Haydnovi hudební slavnosti a festivalu Bach for all. Pro Český rozhlas natočil skladby barokních skladatelů J. C. F. Fischera a J. P. Sweelincka. Jako varhaník působí v Lukách nad Jihlavou a ve Vysokých Studnicích, odkud pochází. Zároveň také působí jako pedagog na ZUŠ Jana Hanuše v Praze. V akademickém roce 2023/2024 je stipendistou Nadace Český hudební fond.

Ticketportal garantuje pravost vstupenek
Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.
Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Top