Detail info
Close

SISSOKO, SEGAL, PARISIEN, PEIRANI (ML/ FR)

JAZZ MEETS WORLD
SISSOKO, SEGAL, PARISIEN, PEIRANI (ML/ FR)

Datum: 21. dubna 2024
Místo: Divadlo U Hasičů
Adresa: Římská 2135/45, Praha

Vstupenky

neděle
21
dub. 2024
19:30
SISSOKO, SEGAL, PARISIEN, PEIRANI (ML/ FR)

Informace o akci

Sissoko, Segal, Parisien, Peirani - Les Egarés (Mali/ Francie)

Ballaké Sissoko - kora / Vincent Segal - violoncello / Vincent Peirani - akordeon / Émile Parisien - saxofon

Sdružení Sissoko, Segal, Parisien, Peirani předvedou živě album Les Egarés

Les Egarés je víc než jen deska. Je to hrací prostor, místo hudebního života, poetický azyl, který obývají dvě dvojice, jež už léta vynikají v umění křížení zvuků a překračování žánrů. Jsou to Ballaké Sissoko (kora) a Vincent Segal (violoncello) na jedné straně a Vincent Peirani (akordeon) a Émile Parisien (saxofon) na straně druhé.
V případě těchto kouzelníků už 2 + 2 nedělá 4, ale 1. Protože to, co vykouzlili, je rozhodně jednota ducha, jednotný a plynulý zvuk, který pohrdá všemi formami egoistické soutěživosti a dává každého účastníka do služeb společného hudebního dobra. Ani jazz, ani trad, ani komorní, ani avantgarda, ale od všeho trochu a najednou, Les Egarés je album, které dělá ze sluchu krále všech nástrojů, album, kde se virtuozita projevuje v umění spoluúčasti, kde prostá a velkolepá myšlenka vzájemného naslouchání vede ke zrodu nádherné čtyřdílné písně.
Vše začalo setkáním na vrcholu - vysoko na kopci s výhledem na Lyon. Tu noc v červnu 2019 se na festivalu Les Nuits de Fourvière všichni chystali oslavit 15. výročí labelu NØ FØRMAT v nádherném prostředí římských kamenů pod širým nebem. Vincent Segal se zhostil role hlavního ceremoniáře a uspořádal jakýsi hudební salon, kde se sešli vybraní hosté, mezi nimiž byli Ballaké Sissoko, Vincent Peirani a Émile Parisien. Účastníci podepsali pakt: zkoušení nesmí mít nikdy přednost před čímkoli, co jeví známky spontánní tvorby. Jak ale ovládnout tak inspirativní hudebníky, kteří všichni ožili touhou po hudebním rozhovoru? Toho odpoledne v altánku, který je chránil před horkým sluncem, začali jamovat, jen tak pro krásu a potěšení, a hudba prostě tekla jako pramen, svěží a průzračná. Právě vzpomínka na tento spontánní výlev dala vzniknout nápadu založit kvarteto Egarés ("ti, kteří sešli z cesty"). A přesně takové bylo i nahrávání alba: spontánní sdílení podnětů a know-how...

Ticketportal garantuje pravost vstupenek
Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.
Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Galerie

picture SISSOKO, SEGAL, PARISIEN, PEIRANI (ML/ FR)

Na mapě

google maps

Doporučené

Top