Ryan McGarvey (USA)

Ryan McGarvey (USA)

Datum: 4. května 2020
Místo: Bounty Rock Cafe, Hálkova 171/2, Olomouc

Vstupenky

Pondělí
4
Kvě. 2020
20:00
Ryan McGarvey (USA)

Informace o akci

Blues rockový kytarový virtuóz a zpěvák z Nového Mexika znovu v Bounty Rock Cafe.

Po dvou letech od dechberoucího vystoupení na festivalu BRC Open Air se do Olomouce opět vrací Ryan McGarvey, který je na nejlepší cestě stát se hvězdou na blues – rockovém nebi. I přes relativně nízký věk získal řadu ocenění, mezi jiným i vítězství v prestižním Crossroads pořádaným Ericem Claptonem či 1. místo v kategorii „Nejlepší kytarista“ v anketě European Blues Awards v roce 2014.

Netají se tím, že je samoukem. „Stačilo mi, když mi táta kdysi ukázal akordy. Neřekl bych, že by mě kytara bavila, kdyby mi někdo říkal co a jak hrát,“ soudí.

Jeho kořeny nejsou moc překvapivé, sahají ke sbírce desek rodičů. „Led Zeppelin a Jimi Hendrix, to je jasné. Ale když jsem narazil na Stevie Raye Vaughana a stal se opravdovým šílencem do blues, začal jsem poslouchat současné bluesmany typu Kenny Wayne Shepherd, Ian Moore, Chris Duarte nebo Joe Bonamassa,“ zavzpomínal si McGarvey.

Osobní vzkaz od Ryana: „Opravdu moc se těším na české publikum a po koncertě i na české pivo. Doufám, že si ten večer v Česku všichni užijeme. It’s gonna be a killer night!“

Na mapě

Top