NAŠI FURIANTI, Kroměříž

NAŠI FURIANTI, Kroměříž

Datum:
Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Ladislav Stroupežnický: NAŠI FURIANTI
ke 120. výročí založení Sokolské župy Hanácké
a ke 100. výročí založení Československé republiky


V roce 2013 jsme měli možnost shlédnout v Domě kultury v Kroměříži Prodanou nevěstu - úspěšnou lidovou hru o dvou dějstvích se zpěvy a tanci, kterou tehdy režíroval Bohumil Gondík z Divadelního souboru Sokol Pyšely. Stejný režisér je podepsaný i pod letošním představením - Naši furianti. Jedná se o realistické drama o mezilidských vztazích a o životě na vesnici. Zápletka příběhu je velmi prostá, 2 vesničané, vysloužilý voják Bláha a úlisný krejčí Fiala, se přou o post ponocného. Při sporech často nejde o věc, ale o osobní zájmy. Hlavní vliv mají dva sedláci, Dubský (starosta) a Bušek (první radní). Ti mají rozhodnout, který z nich místo ponocného v jejich vesnici získá...
A jak se sám režisér o představení české klasiky vyjádřil? "Je to úžasně lidová a přímá, tvrdá hra. Nekompromisní záležitost, není to jen legrace. Strašně se mi líbí." 
Jen pro zajímavost - právě toto představení mělo v dějinách Národního divadla historickou premiéru, kdy celé představení odehrál ochotnický soubor, a to právě v den zahájení XVI. všesokolského sletu 1. července 2018.


Vstupenky v distribuci na prodejních místech Ticketportal a nebo je můžete
zakoupit on-line přímo na ticketportal.cz a ihned vytisknout - HOMEtickets!!
Další info:
slevy NE / bezbariérový přístup ANO / místa pro vozíčkáře ANO

Na mapě

Top