LUKA ŠULIĆ

LUKA ŠULIĆ

Datum: 29. dubna 2020
Místo: Kongresové centrum Praha, Kongresový sál

Vstupenky

Středa
29
Dub. 2020
20:00

Informace o akci

Luka Šulić patří na mezinárodní scéně mezi nejoblíbenější a nejuznávanější interprety především díky své virtuozitě a vášni, které doprovází každé jeho vystoupení. Po sedmi letech, které strávil na celosvětovém turné jako součást kritiky uznávaného dua 2CELLOS se Luka Šulić vrací ke svým klasickým kořenům a to prostřednictvím svého prvního sólového alba pro Sony Classical a také chystaného celosvětového turné. Stane se prvním interpretem v historii, který zahraje Vivaldiho Čtvero ročních období pouze na violoncello.

Koncert se uskuteční společně s orchestrem Bohemian Symphony Orchestra Prague.

I v barokním mistrovském díle je Luka Šulić připraven vzdorovat očekáváním a bořit hranice. Ačkoli existují stovky tradičních zpracování Čtvera ročních dob v sólovém provedení na housle, nahrávka Luky Šuliće je první kompletní verzí - jeho mravenčí prací - která ztvárňuje všechny čtyři koncerty Čtvera ročních dob v sólovém podání na violoncello.

„Čtvero ročních dob je velmi náročný i pro housle, natož pak pro violoncello. Přípravy a zkoušky pro mne byly proto náročným a dlouhým procesem,” přibližuje Luka Šulić. „Strávil jsem dva roky přípravami aranžmá, postupně, kousek po kousku. Doufám, že posluchači budou při poslechu cítit stejné nadšení jako jsem cítil já při nahrávání tohoto alba a při prvním ztvárnění tohoto Vivaldiho ikonického díla na violoncello.”

Info pro ZTP/P: osoby ZTP/P dle platného ceníku, doprovod jedné osoby zdarma
Pro vozíčkáře místa vyhrazena, bezbariérový přístup zajištěn.
Rezervace vstupenek ZTP/P: rezervace@ticketportal.cz

 

Na mapě

Top