LUBOŠ POSPÍŠIL & 5P na Barče

LUBOŠ POSPÍŠIL & 5P na Barče

Datum: 11. února 2019
Místo: Kulturní dům Barikádníků, Saratovská 20, Praha 10

Vstupenky

Pondělí
11
Ún. 2019
19:00
LUBOŠ POSPÍŠIL & 5P na Barče
11.02.2019 (Po) / Vstup 18:00 / Start 19:00

Informace o akci

LUBOŠ POSPÍŠIL & 5p NA BARČE
Matador české hudební scény s hlasem, který si nespletete, prožívá jedno z nejšťastnějších období své více než čtyřicetileté kariéry. Po turné k zásadnímu albu Soukromá elegie (před dvěma lety získalo zlatou desku!) a po retrospektivním turné Route 66 k supraphonskému 13CD kompletu předloni vstoupil do Beatové síně slávy…
Aktuální šňůra nabízí průřez celou protagonistovou kariérou, na koncertech zazní mimo jiné i kultovní Vzpomínka na jednu vesnickou tancovačku, kterou Pospíšil dvacet let naživo nehrál. Publikum se samozřejmě dočká i novinek ze Soukromé elegie a osvědčených písniček ze zlaté éry (Tenhle vítr jsem měl rád, Soukromá cesta do nikam), včetně exkurzů do prehistorie (m.j. Doky, vlaky, hlad a boty).
Pospíšilův tenor za bicími jistí hvězda mezi tuzemskými bubenicemi Pája Táboříková (též Jasná páka), elektrickou kytaru krotí Mirek Linhart (YoYo Band, Žáha…), klávesy kapelníka Ondřeje Fencla (Schodiště, Vladimír Merta, Marsyas…) tančí kolem, rytmiku dotváří baskytarista Martin Štec (ex-Vltava, I. Hlas).
Unikátem na scéně jsou sehrané pětihlasy jako další poznávací znamení současných 5P, semknutých kolem Pospíšila. A kapela hraje s radostí, byť některé písně jsou starší než někteří účinkující muzikanti. A možná právě proto.
Alba aktuálních 5P ověnčují pozitivní novinářské ohlasy, ale i na svou dobu slušné prodeje, v souvislosti s CD Soukromá elegie mnoho recenzentů psalo o "nejlepším albu od dob A nestřílejte na milence".
Turné střídá turné, ročně odehraje L.P. kolem stovky koncertů…
Jako by těch křížků nebylo 68, ale dvakrát méně.

Vstupné 200 Kč (předprodej) / 250 Kč (v den konání a na místě)
Vstupenky v distribuci na prodejních místech Ticketportal a nebo je můžete zakoupit a vytisknout on-line na ticketportal.cz - HOMEtickets!!
Další info:

Pozor! kapacita sálu omezená! / klubové sezení u stolků, bez místenek / slevy NE / bezbariérový přístup ANO - s drobnou dopomocí

Na mapě

Top