LABUTÍ JEZERO

LABUTÍ JEZERO

Datum: 7. - 11. dubna 2021
Místo: Praha, Hradec Králové, Ostrava, Zlín, České Budějovice 1

Vstupenky

Středa
7
Dub. 2021
19:00
Čtvrtek
8
Dub. 2021
19:00
LABUTÍ JEZERO
Kongresové centrum ALDIS

Hradec Králové

Pátek
9
Dub. 2021
19:00
Sobota
10
Dub. 2021
19:00
Neděle
11
Dub. 2021
19:00
LABUTÍ JEZERO

Informace o akci

Po úspěšném Festivalu Ruského Klasického Baletu, který se konal v říjnu 2019 v Bratislavě, přichází divadlo "Moscow State Ballet" i do České republiky. V dubnu 2021 představí v rámci česko-slovenského turné nejslavnější balet na světě - «Labutí jezero».

Divadlo "Moscow State Ballet" je divadlem klasického baletu. Primabalerínou je absolventka akademie moskevského Státního akademického Velkého divadla Ľudmila Titova. V novinách "The Gulf Time" byla nazvána "balerínou a učitelkou světové třídy". Ľudmila Titova se stala jednou z hrdinek dokumentárního filmu o historii baletu "Symboly ruského baletu". Prioritní činností divadla je zachování nejlepších tradic ruské školy klasického baletu. Ruský balet je především o emocích a vnitřních pocitech duše vyjádřených tancem. Soubor divadla tvoří absolventi nejlepších baletních škol v Rusku, kteří mají kromě vysoké úrovně technických dovedností i vynikající herecké schopnosti, například schopnost úplně se reinkarnovat na jevišti. Do divadla byli pozváni i přední sólisté Státního akademického Velkého divadla a Mariinského divadla z Petrohradu. Divadlo úspěšně vystupuje po celém světě, diváci z Německa, Španělska, Itálie, USA, Brazílie, Koreje, Číny a mnoha dalších zemí s potěšením vítají každou návštěvu "Moscow State Ballet".

«Labutí jezero» je nejslavnějším baletem na světě, který napsal Petr Iljič Čajkovskij. Tento balet byl poprvé představen 4. března 1877 na jevišti moskevského Velkého divadla, kde vystoupili umělci císařského souboru. Příběh lásky prince Siegfrieda a princezny Odetty, která je přeměněna na bílou labuť zlým čarodějem Rudovousem. Princ Siegfried se snaží zabránit kouzlu a v neuvěřitelném boji mezi dobrem a zlem nakonec zvítězí dobro. To vše, v podání skvělých umělců v kombinaci s barevnými dekoracemi a úžasnými kostýmy.

Délka je 2 hodiny 30 minut s přestávkou.

Vstupenky pro vozíčkáře objednávejte na rezervace@ticketportal.cz

Galerie

picture LABUTÍ JEZERO
picture LABUTÍ JEZERO
picture LABUTÍ JEZERO
picture LABUTÍ JEZERO
picture LABUTÍ JEZERO
picture LABUTÍ JEZERO
picture LABUTÍ JEZERO

Na mapě

Top