KINSKY TRIO PRAGUE: SMETANA DVOŘÁK, FIBICH

KINSKY TRIO PRAGUE: SMETANA DVOŘÁK, FIBICH

Datum: 15. dubna 2023
Místo: Nový zámek Kostelec nad Orlicí, Zrcadlový sál
Adresa: Komenského 266, Kostelec nad Orlicí

Vstupenky

sobota
15
dub. 2023
19:30
KINSKY TRIO PRAGUE: SMETANA DVOŘÁK, FIBICH

Informace o akci

CYRIL HÖSCHL A KINSKY TRIO PRAGUE: SMETANA, DVOŘÁK, FIBICH
15. 4. 2022 / 19:30 / Nový zámek Kostelec nad Orlicí


účinkují:
Kinsky Trio Prague
Veronika Böhmová - klavír
Lucie Sedláková Hůlová - housle
Martin Sedlák – violoncello
host: prof. MUDr. Cyril Höschl, DrSc., FRCPsych.

program:
Zdeněk Fibich (1850-1900): Trio f moll
Antonín Dvořák (1841 – 1904): „Dumky“ op. 90
Bedřich Smetana (1824 – 1884): Trio g moll, op.15
Koncert zahájí majitel Nového zámku František Kinský.
Změna programu vyhrazena.


Srdečně vás zveme do Zrcadlového sálu Nového zámku v Kostelci nad Orlicí na koncert předního českého tria, které od roku 2004 s laskavým souhlasem Františka Kinského a jeho rodiny nese jméno jednoho z nejstarších českých aristokratických rodů. Členové tria studovali na HAMU v Praze pod vedením prof. Václava Bernáška, člena Kocianova kvarteta. Absolvovalo několik mistrovských kurzů (např. u Guarneri Tria Prague nebo Florestan Tria v Londýně). Kinsky Trio Prague úspěšně koncertuje v Čechách i v mnoha zemích Evropy (Německo, Rakousko, Anglie, Švýcarsko, Itálie, Španělko, Belgie, Francie a další). V září 2008 se třemi koncerty debutovalo v rámci Salzburger Schlosskonzerte v paláci Mirabell. V květnu 2012 Kinsky Trio vystoupilo v Anglii v rámci Newbury Festival pod záštitou a za přítomnosti Výsosti vévody z Kentu. Kinsky Trio Prague pořídilo několik nahrávek pro Český rozhlas, exkluzivně nahrává pro francouzskou firmu Praga Digitals, která má celosvětovou distribuci Harmonia Mundi. V Českých Budějovicích členové tria pravidelně provádějí letní kurzy komorní hudby „Pellegrina with the Kinsky Trio &Friends“ pro muzikanty z celého světa.
Hostem programu prof. MUDr. Cyril Höschl, DrSc., FRCPsych, český psychiatr, popularizátor vědy a univerzitní profesor. V letech 1990 - 2021 působil jako ředitel Národního ústavu duševního zdraví (dříve Psychiatrické centrum Praha). Po sametové revoluci byl prvním svobodně zvoleným děkanem 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy (1990–1997). V letech 1990 – 2020 byl na téže fakultě přednostou Kliniky psychiatrie a lékařské psychologie. V letech 2007 - 2008 byl prezidentem Evropské psychiatrické asociace (EPA) a 2008 - 2009 prezidentem Federace evropských lékařských akademií (FEAM). Je mj. laureátem ocenění Česká hlava (2008). Podrobný životopis a seznam prací je na www.hoschl.cz

Z organizačních důvodů se koncert uskuteční v náhradním termínu, a to 15. dubna 2023 v 19:30 hodin. Hostem programu bude prof. MUDr. Cyril Höschl, DrSc., FRCPsych. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.

 

 

Info pro ZTP/P: osoby ZTP/P dle platného ceníku, doprovod jedné osoby zdarma,
pro vozíčkáře místa vyhrazena, bezbariérový přístup je zajištěn.
Rezervace vstupenek ZTP/P: +420 224 091 439, rezervace@ticketportal.cz
Vstupenky můžete zakoupit též on-line, zaplatit na internetu a ihned vytisknout
v pohodlí svého domova: HOMEtickets.

Ticketportal garantuje pravost vstupenek
Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.
Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Galerie

picture KINSKY TRIO PRAGUE: SMETANA DVOŘÁK, FIBICH

Na mapě

Top