KIKAGAKU MOYO / JP

KIKAGAKU MOYO / JP

Datum:
Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Kikagaku Moyo (v překladu geometrické vzory) jsou tokijská psychedelická rocková kapela, která se do Prahy vrací v posledních letech již po několikáté. Naposledy zde byli loni na podzim, kdy hráli v klubu Underdogs. V roce 2016 zde dokonce v průběhu několikadenního pobytu natočili několik songů.

Sound Kikagaku Moyo zahrnuje elementy Krautrocku, indické ragy a acid folku. Kombinují těžké, drtivé jamy s tiššími pasážemi. Připomínají tak japonské psych kapely jako Acid Mothers Temple a Ghost i jejich předchůdce Far East Family Band a Flower Travellin’ Band.

Skupina vznikla v létě 2012, založil ji bubeník a vokalista Go Kurosawa a kytarista a vokalista Tomo Katsurada. Pak přibyli basák Kotsuguy, kytarista Daoud Popal, hráč na sitár Ryu Kurosawa a hostující vokalistka a hráčka na theremin Angie Gotopo. Kapela nahrála stejnojmenný debut v roce 2013. Album vyšlo původně pouze v digitálné podobě, později ve stejném roce na vinylu díky řeckému labelu Cosmic Eye, v roce 2014 i na americkém labelu Captcha Records.

V roce 2014 skupina vydala dvě další alba (Mammatus Clouds a Forest of Lost Children) a stala se miláčky psychedelické scény, s koncerty na Austin Psych Festu a L.A. Psych Festu. Podnikla také turné v USA, Británii a Evropě. V roce 2015 skupina vydala split 7″ single s Moon Duo i s hlavní postavou projektů Kinski a Acid Mothers Temple Makotou Kawabatau. V roce 2016 vyšlo čtvrté album House in the Tall Grass na japonském labelu Guruguru Brain.

Galerie

picture KIKAGAKU MOYO / JP

Na mapě

Top