Detail info
Close

KAMARÁDI TÁBOROVÝCH OHŇŮ / K.T.O. SLAVÍ 60 LET

KAMARÁDI TÁBOROVÝCH OHŇŮ / K.T.O. SLAVÍ 60 LET

Místo:

Vstupenky

Informace o akci

KAMARÁDI TÁBOROVÝCH OHŇŮ – K.T.O. SLAVÍ 60 LET

Od r.1963 trio: František Hacker, Láďa Morava, František Turek (ročně kolem 200 vystoupení)

V Supraphonu vydáno kolem dvou desítek písní. Další v TV a rozhlasu, asi 25 písní do filmu Dobrodružství šesti trampů a tři hlavní filmové role.

V druhé půlce 60. letech účinkovali ve skupině K.T.O. postupně i Ferry Friedrich, Petr Třebický, George Fallada, Václav Vebr, Zdeněk Skarlandt. Po roce 70. Mirek Žižka. Natočeno 3 x LP K.T.O. absolvovali jsme zahraniční turné (Francie, Německo, Polsko, Rakousko, Maďarsko...).

1972 Waldemar Matuška zrušil svoje účinkování s orchestrem Václava Hybše a spojil své účinkování s Kamarády Táborových Ohňů. Výměnou za 100 odehraných vystoupení v SSSR jsme směli odjet v r.1975, 78, 80 a 83 do Nashvillu v USA.

Pak nastal v kapele zvrat postupně emigrovali George Fallada, Láďa Morava, Olina Blechová a Waldemar Matuška, to samozřejmě znamenalo, že K.T.O. bylo z databáze sdělovacích prostředků vymazáno!

Ale naši příznivci nám zůstali věrni a v posledních letech se v Country radiu i na některých dalších radiostanicích objevuje řada nahrávek K.T.O. z minulých let. Po smrti našich členů Ferryho, Václava a Zdeňka, hrajeme v sestavě Dana Fišerová – Hackerová zpěv, foukačkář řeckého původu Jean Valajanis, také zpívá, bubny Standa Kapr, steelka Jan Kopal, mandolína a zpěv Jan Zvonař, moderátor, zpěv a banjo Petr Třebický a já kapelník, zpěv a kytara.

Franta Hacker