Detail info
Close
KONTRAFAKT-PBX catering 1
Součástí VIP vstupenky je exklusivní catering podávaný po celou dobu akce, včetně no-limit konzumace vybraných alko/nealko nápojů.

+1 500 Kč

;
JOOLAEE TRIO (IR/ DE)

JAZZ MEETS WORLD
JOOLAEE TRIO (IR/ DE)

Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Joolaee Trio (Irán/ Německo)

Misagha Joolaee – kamancheh(*) / Schaghajegh Nosrati – klavír / Sebastian Flaig - perkuse

Na základě dlouholeté spolupráce virtuosa na kamancheh Misagha Joolaeeho v kamancheh-klavírním duu s Schaghajegh Nosrati a v kamancheh-perkusivním duu s Sebastianem Flaigem vzniklo v roce 2021 Joolaee Trio a v následujícím roce slavně debutovalo na festivalu v Rudolstadtu. Hudební spektrum tria sahá od rytmické originality k lyrickému vyprávění, od virtuózních běhů k dechberoucímu tichu. Hudba tria Joolaee je utvářena různými perskými, klasicko-evropskými a současnými vlivy a z hudebního dialogu se vyvíjí vlastní jazyk a zvukovost. vzniklo v roce 2021.

Misagh Joolaee je jedním z nejvyhledávanějších virtuózů na kamancheh své generace. Jeho nahrávky, které již dvakrát získaly Cenu německé hudební kritiky, byly vysoce hodnoceny mezinárodním tiskem. V roce 2021 ho Cappella Amsterdam pozvala na turné po Nizozemsku, včetně vystoupení v Muziekgebouw Amsterdam a na November Music Festival.
Schaghajegh Nosrati je ve světě klasické hudby známá především díky intenzivnímu studiu hudby Johanna Sebastiana Bacha. Pravidelně ji můžeme slyšet jako sólistku na mezinárodních pódiích a již několik let intenzivně spolupracuje se sirem Andrásem Schiffem, který ji v roce 2018 pozval do Cappella Andrea Barca na evropské turné, v jehož rámci vystoupila například v Elbphilharmonie Hamburg a Musikverein Vídeň. Kromě toho je Schaghajegh Nosrati od roku 2020 asistentem sira Andráse Schiffa na Barenboim Said Academy v Berlíně.
Sebastian Flaig z Freiburgu studoval etnické bicí nástroje a jazzovou bicí soupravu na Hochschule für Musik v Lipsku. Aby prohloubil své znalosti orientálních bicích nástrojů, žil rok v Istanbulu a studoval u virtuosa darabuky Misirliho Ahmeta. Jeho stylové spektrum sahá od orientální hudby přes jazz a soudobou hudbu až po starou hudbu v různých seskupeních, jako jsou Taner Akyol Trio, Maya Youssef, Ensemble Resonanz, Mysteries of Bulgarian voices atd. V roce 2017 získalo CD "Syrian dreams" Mayi Youssef Cenu německých hudebních kritiků, stejně jako debutové CD "Ferne" v roce 2019 dua s Misagh Joolaee.

(*) Kamancheh je íránský smyčcový smyčcový nástroj používaný v perské, ázerbájdžánské, arménské, kurdské, gruzínské, turkmenské a uzbecké hudbě s drobnými odchylkami ve struktuře nástroje. Kamancheh souvisí s rebabem, který je historickým předkem kamancheh a skloněné byzantské lyry.

Ticketportal garantuje pravost vstupenek
Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.
Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Doporučené

Top