Detail info
Close

HLASkontraBAS Oktet (ČESKO / ISLAND)

JAZZ MEETS WORLD
HLASkontraBAS Oktet (ČESKO / ISLAND)

Místo:

Vstupenky

Informace o akci

HLASkontraBAS Oktet (ČESKO / ISLAND)
HLASkontraBAS Oktet provede posluchače magickou "krajinou hlasů" a pokřtí desku

Ridina Ahmedová, Alice Bauer, Mirka Novak, Markéta Zdeňková  zpěv

Petr Tichý, Tomáš Liška, Ondřej Štajnochr, Ondřej Komárek kontrabas
hosté Pétur Ben, RaggaGröndal zpěv

Žádnou jinou takovou kapelu na planetě nenajdete. Tvoří ji čtyři zpěvačky a čtyři kontrabasisté. Projekt HLASkontraBAS se může chlubit opravdu jedinečným soundem a strhující tvorbou, spojující hravost, tajemno i melancholii. Od mimořádného vystoupení 6. března 2024 ve Velkém sále pražské Novoměstské radnice, kde ansámbl pokřtí album Hlasokrajiny a představí hosty z Islandu, čekejte nečekané.

Obsazení není jedinou neobvyklostí HLASkontraBAS Okteta, které se svobodně pohybuje nad žánrovými políčky soudobé "vážné" hudby, jazzu, kvalitního popu i folkloru z nejrůznějších koutů světa. Zdaleka totiž nepatří k běžné praxi, aby si ansámbl objednal repertoár u skladatelů z Islandu, Norska a Izraele. A aby kolekci nových kompozic odletěl připravit a premiérovat na Island.

Nyní je pásmo skladeb připraveno k vydání a pražský koncertní křest alba nabídne další mimořádný zážitek. K sestavě HLASkontraBAS se totiž nejen jako kmotři CD, ale také jako zpívající hosté připojí oba islandští autoři. RaggaGröndal, jež má kořeny ve folkloru i popu a kterou na Islandu v roce 2006 vyhlásili zpěvačkou roku a zároveň se tehdy stala i komerčně nejúspěšnější domácí interpretkou. A Pétur Ben, vedle zmíněné dráhy skladatele soudobé a scénické hudby také producent a písničkář se záběrem od folku po rock a metal.

Projekt HLASkontraBAS založili Ridina Ahmedová a Petr Tichý původně jako duo. Přesněji duo využívající při aranžování a vrstvení stop zvukové smyčky, vytvářené v reálném čase pomocí looperů. Ještě jako duo právem získali nominaci na cenu Anděl za eponymní album z roku 2016. V roce 2019 však zakladatele napadlo rozšířit sestavu o další tři zpěvačky a tři kontrabasy, kterými by nahradili všechny zvukové stopy z looperů. Se všemi výhodami "lidského faktoru" - živostí, tvárností a volností komunikace. A také se znásobenou energií. Do ansámblu poté dostaly pozvánku fenomenální zpěvačky Alice Bauer, Mirka Novak a Markéta Zdeňková a s nimi nastoupili virtuózní kontrabasisté Tomáš Liška, Ondřej Štajnochr a Ondřej Komárek.

Koncertní křest alba Hlasokrajiny proběhne v rámci série Jazz Meets World.

Vstupenky v distribuci na prodejních místech Ticketportal anebo je můžetezakoupit online přímo na ticketportal.cz - eTickets!!
Další info:
slevy NE / bezbariérový přístup NE (schodiště)

Ticketportal garantuje pravost vstupenek
Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.
Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Galerie

Doporučené

Top