Gang Ala Basta + U-Prag

Gang Ala Basta + U-Prag

Datum:
Místo:

Vstupenky

Informace o akci


Koncertní sezónu roku 2020 odstartujeme double koncertem pražských kapel Gang Ala Basta (trip-hop) a U-Prag (electronica). V rámci tohoto koncertu oslaví své 40. narozeniny hned dva členové z vystupujících kapel: kytarista Milan Broum jr. (Gang Ala Basta i U-Prag) a klávesista Lukáš Máchal (Gang Ala Basta).
Skupina Gang Ala Basta vznikla v roce 1998 na základě hudební spolupráce Michala Pavlíčka, Lukáše Máchala a Milana Brouma. O rok později skupina vydává první album, kterým si záhy získává respekt a přízeň publika i odborné kritiky. Na podzim 1999 hrají GAB jako předskokani britských Massive Attack v Praze. Následuje období intenzivní tvůrčí práce a četných koncertních vystoupení doma i v zahraničí. Po několika personálních změnách se sestava GAB ustálila na podzim 2007, kdy se k zakládajícím členům přidává baskytarista Tomáš Lacina a zpěvačka Andrea Plíšková. V tomto složení kapela nahrála po delší studiové pauze své v pořadí třetí CD s názvem Life is pretty much…, které vyšlo na přelomu roku 2009 a 2010. Během léta 2011 přichází do kapelních řad Honza „Somy“ Somolík a střídá tak Tomáše Lacinu na postu baskytaristy.
Kapelu U-Prag, která na scéně působí od roku 2002, tvoří sedm muzikantů s rozmanitými hudebními přesahy. Vedle elektronické složky pracují se širokou škálou živých nástrojů a v experimentech si nekladou meze, o čemž svědčí i jejich třetí deska SOME KIND OF MUSIC, která vyšla v květnu 2019. Na svém kontě mají U-Prag kompilaci Work 2002-2007 shrnující tvorbu z prvních pěti let a alba 44 thousand actors /in 16 flats/ (2009), Seconds of Life (2015) a zatím poslední Some Kind of Music.

Na mapě

Top