Detail info
Close

EMIL BRANDQVIST TRIO (SE/ FI)

JAZZ MEETS WORLD
EMIL BRANDQVIST TRIO (SE/ FI)

Datum: 18. března 2024
Místo: Novoměstská radnice
Adresa: Karlovo náměstí 1/23, Praha

Vstupenky

pondělí
18
bře. 2024
19:30
EMIL BRANDQVIST TRIO (SE/ FI)

Informace o akci

Emil Branqvist Trio (Švédsko / Finsko)

Emil Brandqvist - bicí
Tuomas A. Turunen - klavír
Max Thornberg - kontrabas

Emil Brandqvist je skladatel a kapelník s pozoruhodným smyslem pro melodii a jednoduchou krásu a jeho atmosférické a filmové skladby čerpají inspiraci z lidové i klasické hudby. Společně s renomovaným pianistou Tuomasem Turunenem a basistou Maxem Thornbergem tvoří Brandqvist trio, pro které je charakteristický plynulý dynamický klavírní jazz.
Od vydání debutového alba Breathe Out (2013) si Emil Brandqvist Trio vybudovalo pozici jednoho z nejzajímavějších evropských jazzových trií. Nahrávky skupiny jsou oceňovány: Seascapes (2015) bylo v Německu nominováno na cenu Echo a Falling Crystals (2016) se umístilo na 7. místě německého jazzového žebříčku. Vydání alba Within a Dream z roku 2018 se setkalo s nadšenými recenzemi a dostalo se na 3. místo německého jazzového žebříčku.
Emil Brandqvist Trio v posledních letech vyniklo jako brilantní živé těleso. Na úspěchy v Německu navázala vystoupení ve Švédsku, Finsku, Rakousku, České republice, Irsku, Francii a Jižní Koreji.

Ticketportal garantuje pravost vstupenek
Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.
Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Na mapě

Doporučené

Top