Dětský taneční svět

Dětský taneční svět

Datum:
Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Světový den divadla pro děti a mládež slavíme vždy 20. března na popud Světové asociace divadel pro děti a mládež již od počátku tisíciletí. Motto je logické: „každé dítě má právo na umělecké zážitky, které byly vytvořeny přímo pro něj“. 

Letos jsme zajistili blízký termín a kvalitní podmínky pro prezentaci špičkových dětských tanečních studií, které představíme ve volně komponovaném programu:

„Dětský taneční svět“ pondělí 18. března 2019 od 19,00 hodin v divadle Hybernia

U mládeže musíme úplně znovu nastartovat dobrou fyzickou kondici a estetickou koordinaci - prostě „tělesnou kulturu“ a „pohybovou inteligenci“, které právě tanečníci v jakémkoliv věku tak nutně potřebují.  Právě proto je dětská taneční výchova nyní výjimečně důležitá a kdo ji dělá kvalitně, kdo promyšleně směřuje k vkusnému, chytrému, dramatickému a citovému scénickému projevu malého interpreta, zaslouží metál! Potřebujeme i dobře promyšlené literární, hudební a výtvarné inspirace, kvalitní inscenační technologie, a také nápaditou propagaci naší práce směrem k pedagogické a rodičovské veřejnosti, k médiím i politikům. Musíme v malém divákovi vzbudit dostatek zvídavosti, fantazie a zvědavosti, lásku k živé kultuře a nonverbálnímu divadlu ….. a ty zážitky musí být tak exkluzívní a hluboké, že mu vydrží na celý život a bude se do tanečního divadla znovu a znovu vracet!?

Těšíme se na setkání s našimi kolegy a jejich malými objevy na velkém jevišti a na mimořádné zážitky z ambiciózního a atraktivního tanečního divadla ….. s dětskou duší!

Galerie

picture Dětský taneční svět
picture Dětský taneční svět

Na mapě

Top