DUO RANAS (AR)

JAZZ MEETS WORLD
DUO RANAS (AR)

Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Duo Ranas (Argentina)

Leandro Schnaider - bandoneon / Pablo Schiaffino - piano

Nostalgie, elegance a kultivovaný temperament. Duo Ranas z Buenos Aires zhmotňuje to nejpodstatnější z tradice i současné podoby argentinského tanga. V Praze vystoupí 3. listopadu 2022 již pošesté, tentokrát v prostorách Pedagogického musea ve Valdštejnské ulici.

Virtuóz na bandoneon Leandro Schnaider a brilantní pianista Pablo Schiaffino, kteří spolu už od roku 2005 tvoří Duo Ranas, jsou i nejsou tradicionalisté. Ctí pravidla, žánrový kánon a historii tanga. Vždyť než se odhodlali natočit první album Ranas – Dúo Porteño de Tango (2007) a vyrazit se svým repertoárem do světa, plné tři roky tříbili um jako residenční hudebníci v legendárním Café Tortoni v Buenos Aires. Jistě, že na ně působil génius loci slavné kavárny, založené v roce 1858, kam chodívaly za inspirací básnířky Alfonsina Storni a Juana de Ibarbourou a kde relaxoval klavírista Arthur Rubinstein. Ostatně Duo Ranas má v repertoáru tangovou klasiku Astora Piazzolly či Vicenta Greca a zvládlo ji dokonale, jinak by u náročného a zasvěceného publika v Tortoni neuspělo.
Zároveň se ale Duo Ranas nebojí zařazovat do programu nápaditá, sofistikovaná autorská tanga. Svým způsobem novátorská, ale přitom neztrácející autentičnost. Při psaní vlastního repertoáru přitom pánové zúročují mimořádné hráčské schopnosti i klasickou průpravu. Leandro Schnaider absolvoval prestižní Konzervatoř Manuela de Fally v Buenos Aires, Pablo Chiaffino zase Beethovenovu konzervatoř v brazilském Saõ Paulu. Detailní prokomponovanost a svrchovaný přednes přitom neznamená, že by hudba postrádala pro žánr tak důležitou vášeň.
Mistrovství členů dua pochopitelně v minulosti rozvíjela i řada dalších muzikantských spoluprací. Leandro dlouhodobě doprovází například zpěváka Daniela Melinga, se kterým se objevil v Praze už v roce 2008. Pablo zase hrává s bandoneonistkou Paulou Gluzman nebo s Orquesta Tipica el Afronte.
Na kontě má Duo Ranas zatím čtyři alba. Vedle zmíněného debutu tituly El Limonero Real (2010), Jupiter (2014) a nejnovější Tata (2020), jehož repertoár konečně představí premiérově i v Praze. Koncert původně plánovaný na listopad 2020 totiž musel být z epidemiologických důvodů posunut.
O oblibě dua nejlépe svědčí fakt, že se s velkým úspěchem vrací na „místa činu“. Se svojí tangovou misí projelo doslova celý svět, od domovské Ameriky po Dálný Východ. Také zdejší publikum potvrdí, že se vyplatí návštěvy dvou věrozvěstů tanga nepromeškat.

Ticketportal garantuje pravost vstupenek
Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.
Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Galerie

picture DUO RANAS (AR)

Doporučené

Top