Detail info
Close

DIEGO AMADOR (Španělsko)

JAZZ MEETS WORLD
DIEGO AMADOR (Španělsko)

Místo:

Vstupenky

Informace o akci

DIEGO AMADOR (Španělsko)
Diego Amador zažehne klaviaturu flamencovým ohněm

Španělský romský zpěvák a pianista Diego Amador je nejen jedním z nejzajímavějších současných nositelů andaluského kulturního dědictví, ale také výrazným novátorem žánru. Amadorův koncert 21. června 2024 ve Velkém sále pražské Novoměstské radnice přinese osobitou, současnou a navíc euforickou fúzi flamenca s jazzem.
Flamenco dávno není spojováno jen s kytarou a táborovým ohněm, byť temperament a romantiku svého původu nikdy nezapřelo. Dokáže ji ovšem přenést i do koncertních síní. Živoucí tradice má navíc dar přirozeně fúzovat s jazzem a klasikou. A jak dokázali Dorantes a mnozí další, výtečným nástrojem pro interpretaci flamenca je i piano. A co teprve když se klavír propojí s vášnivým flamencovým zpěvem, jako to umí právě Diego Amador: "Při zpěvu s klavírem cítím naprosto stejnou pohodu, jako kdybych zpíval s kytarou. Ovšem piano mi umožňuje větší hudební otevřenost a uvolňuje moji kreativitu," vysvětlil umělec volbu hlavního nástroje.
Diego Amador si toto porovnání může dovolit. Vždyť na flamencovou kytaru umí hrát také, a výtečně. S kytarou jako malý začínal a nikdy na ni nezanevřel, občas ji brává i na některá turné. Když ovšem objevil svět jazzu, zamiloval se právě do klavíru. I Amadorova klavírní hra má v sobě ovšem "myšlení kytaristy". Kytarovou techniku i sound do jisté míry evokuje. Jen s větším rozsahem a dynamikou. Právě v tom spočívá Amadorovo novátorství. Originalita hry však není samoúčelná, pojí se s dokonalým pochopením ducha flamenca, které se v Diegově rodině a komunitě předává z generace na generaci. Esenci dávné flamecové tradice hudebník dokáže vnést i do autorských kusů a současných improvizačních technik.
Diego Amador vystoupí v rámci koncertní série Jazz Meets World.

Vstupenky můžete zakoupit online přímo na ticketportal.cz - eTickets, k dispozici jsou i prodejní místa Ticketportal.
Další info:
slevy NE / bezbariérový přístup NEUVEDENO


Ticketportal je zárukou pravosti vstupenek

Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.

Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Galerie

Doporučené

Top