Detail info
Close

CARLES MARGARIT QUARTET (ES)

JAZZ MEETS WORLD
CARLES MARGARIT QUARTET (ES)

Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Carles Margarit Quartet (Španělsko)

Carles Margarit – saxofon / Laura Simó – zpěv / Xavier Algans – piano / Guillermo Prats - kontrabas

Carles Margarit Quartet uvede hudebně poetické představení Signál se neztrácí, vzpomínáme na Joana Margarita (No se pierde la señal, recordando a Joan Margarit), jejíž spojující linkou je poezie španělského spisovatele a architekta, nositele Ceny Cervantes za rok 2019 Joana Margarita, který zemřel v roce 2021. Jazz a poezie se propojují v tomto programu, verše jednoho z největších básníků katalánské a španělské poezie jsou zhudebněny anebo recitovány. Pohlazení pro smysly, hudbu složil Carles Margarit (saxofon, úpravy a hudební režie).

Carles Margarit Po studiu klasické hudby se specializací na saxofon na Conservatori del Liceu v Barceloně, absolvoval Berklee College of Music v Bostonu (USA), kde získal titul v oboru skladba. Dále získal titul v oboru jazzové a moderní hudby na ESMUC v Barceloně. S otevřeným hudebním myšlením pracoval jako interpret, skladatel, dirigent a učitel v projektech různých hudebních stylů, zejména klasiky a jazzu. Jako interpret se podílel na projektech a instrumentálních souborech, s nimiž vystupoval na různých španělských a mezinárodních scénách (Řím, Paříž, Bejrút, Buenos Aires a Belém do Pará). Jeho nejnovějším albem je “Nebyl jsem daleko, nebylo to těžké” (No estaba lejos, no era difícil), které vychází z poezie Joana Margarita, jednoho z nejlepších současných katalánských básníků. Album bylo představeno v roce 2013 na 45. Barcelonském jazzovém festivalu. Jako skladatel a dirigent pracoval pro různá instrumentální tělesa: Big Band, symfonický orchestr a malé soubory. Komponoval a dirigoval: Girona Jazz Project (Španělsko), Santa Fe Jazz Ensamble (Argentina), Sam Big Band (Brazílie), Bruselský jazzový orchestr (Belgie), Symfonický orchestr Julià Carbonell (Španělsko). Složil také hudbu k dokumentárním filmům a četným televizním reklamám. Jako pedagog vyučuje již dvacet let hru na saxofon, klavír, harmonii a improvizaci. Na základě svých zkušeností vyvinul pedagogické strategie, které maximalizují hudební schopnosti každého studenta. Vedl také mistrovské kurzy skladby a aranžování na Universidad del Litoral v Argentině a na Universidad de Belem do Pará v Brazílii.

Ticketportal garantuje pravost vstupenek
Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.
Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Doporučené

Top