CAMILLE BERTAULT & DAVID HELBOCK (FR/ AT)

JAZZ MEETS WORLD
CAMILLE BERTAULT & DAVID HELBOCK (FR/ AT)

Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Camille Bertault & David Helbock (Francie / Rakousko)

Camille Bertault - zpěv, David Helbock - piano, loops, efekty

David Helbock září neustálou invencí a krystalickým zvukem. A Camille Bertault potvrzuje, že je velikánem ve světě vokálního jazzu.
Tento temperament, tento hlas, tento cit, tato rozpustilost, tato rozmanitost - prostě úchvatná je francouzská jazzová zpěvačka Camille Bertault. Pětatřicetiletá zpěvačka je považována za jeden z největších evropských pěveckých objevů posledních desetiletí. Dnes je oslavována, ale její úspěch je vlastně založen na propadáku. Udělala z něj to nejlepší. Když neuspěla u zkoušky na pařížské konzervatoři, natočila ze zlomyslnosti verzi Coltraneovy skladby Giant Steps se sebeironickým francouzským textem a video zveřejnila na Facebooku. Bylo sdíleno více než 700 000krát a nadšeně komentováno - virální začátek obrovské kariéry.
A nyní se v tomto novém duetu Camille setkává s rakouským pianistou Davidem Helbockem - kouzelníkem na klávesách i uvnitř klavíru. David Helbock je několikanásobným laureátem největší světové soutěže jazzových sólových klavíristů na jazzovém festivalu v Montreux a v roce 2011 získal nejvýznamnější spolkovou finanční cenu - Outstanding Artist Award. Je také velmi aktivní jako skladatel a mimo jiné vydal Personal Realbook, kompoziční projekt, v rámci kterého psal každý den po dobu jednoho roku novou skladbu - 365 kompozic a více než 600 stran hudby.
David Helbock tuto myšlenku "komponovaného hudebního kalendáře" získal od legendárního brazilského hudebníka Hermeta Pascoala, který takový projekt v roce 1996 také realizoval - a zde se hudební světy Camilla a Davida setkávají - v lásce k Hermetově hudbě a brazilskému zvuku vůbec. Ale nejen to - oba neodolatelně pendlují mezi čistě jazzovými čísly, šansony, popem, klasickou hudbou a vlastními kompozicemi. Koncem května 2022 vyšlo u renomovaného německého vydavatelství ACT Music společné album, které bylo oslavováno mezinárodním tiskem a dokonce získalo jednu z velmi vzácných 5* recenzí od nejvýznamnějšího světového jazzového časopisu Downbeat.

Ticketportal garantuje pravost vstupenek
Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.
Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Doporučené

Top