BUDAPEST GYPSY SYMPHONY ORCHESTRA (HUN)

LÉTO POD HRADEM LOKET!
BUDAPEST GYPSY SYMPHONY ORCHESTRA (HUN)

Datum:
Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Amfiteátr Loket: 50°11'18.142"N, 12°45'12.109"E
sledujte LÉTO POD HRADEM LOKET!

Budapešťský cikánský symfonický orchestr (Budapest Gypsy Symphony Orchestra)

je složen ze špičkových maďarských hudebníků. Orchestr uchvacuje publikum především jedinečnými parafrázemi děl světových klasických autorů, zejména Dvořákova přítele Johannese Brahmse či Ference Liszta, ale také jejich následovníků, především Bély Bartóka, Zoltána Kodályho nebo i Bedřicha Smetany.
Soubor strhujícím způsobem interpretuje také moderní i tradiční maďarské a cikánské lidové písně, balady a pochopitelně čardáše.
Orchestr vystupující od roku 1985 jako klasický symfonický orchestr získal Cenu maďarského kulturního dědictví a byl zapsán do Zlaté knihy a Neviditelného muzea maďarského ducha. V roce 2000 byl orchestr zapsán také do Guinnessovy knihy rekordů.
V roce 2014 bylo hudební těleso označované jako Budapešťský cikánský symfonický orchestr (Budapest Gypsy Symphony Orchestra) nebo i 100 cikánských hudebníků (100 Tagú Cigányzenekar) označeno za "hungaricum" - národní majetek uznaný maďarským parlamentem.
Světoznámý Budapešťský cikánský symfonický orchestr se představí českému publiku potřetí, vzhledem k logistickým možnostem Amfiteátru Loket v omezeném složení se 65 hudebníky.
http://www.100tagu.hu/
Facebook
VIDEOUKÁZKA

Vstupenky v distribuci na prodejních místech Ticketportal a nebo je můžete zakoupit a vytisknout on-line přímo na ticketportal.cz - HOMEtickets!!
Další info:

slevy NE / bezbariérový přístup ANO / vozíčkáři a držitelé průkazu ZTP/P zdarma bez vstupenky, rezervace místa na agenturavlny@seznam.cz, doprovod ZTP/P za plnou cenu

-TH-

Galerie

picture BUDAPEST GYPSY SYMPHONY ORCHESTRA (HUN)

Na mapě

Doporučené

Top