Detail info
Close

Azahriah

Azahriah

Datum: 1. listopadu 2024
Místo: Lucerna Music Bar
Adresa: Vodičkova 36, Praha 1

Vstupenky

pátek
1
lis. 2024
19:00
Azahriah

Informace o akci

AZAHRIAH
EUROPE TOUR 2024

Hvězda maďarské scény Azahriah se již na podzim vrací do Prahy, tentokrát do Lucerna Music Baru, ve kterém představí čerstvě vydané album „skatulya I“.

CENA VSTUPENKY 790 Kč

Vzestup Azahriaha je příběhem úspěchu 21. století. Nejenže jeho první vystoupení v Puskás Areně (kapacita: 45 000 diváků) bylo vyprodáno během jednoho dne, ale navíc musel přidat další dva večery! To je v maďarské hudební historii naprosto nevídané: žádný maďarský hudebník před ním zde nikdy nedokázal vyprodat tuto arenu.
Azahriah vyrůstal s matkou, která byla v armádě (dvě mise v Kosovu), a s otcem, který často pracoval v zahraničí, a tak byl zvyklý dělat věci sám. A to natolik, že na základní škole neměl téměř žádné kamarády. Už ho nebavilo být pořád sám, a tak ve dvanácti letech založil svůj kanál na YouTube s názvem Paul Street (pojmenovaný podle slavného románu Ference Molnára Chlapci z Paul Street), který si získával stále větší popularitu svými příběhy s tajemnou / paranormální tematikou. To pro něj bylo doslova záchranou života: když vypadl ze střední školy pro šikanu ze strany jednoho z učitelů, se mu opravdu hodily pozitivní vibrace, díky nimž začal na nové škole úplně od znova.
Poté, co se Azahriah stal jedním z nejznámějších maďarských tvůrců obsahu, rozhodl se posunout dál a splnit si své sny zpěváka a skladatele. Jelikož jeho videa neměla s hudbou nic společného, rozhodně to pro něj mohla být přítěž - ale ne pro něj. Přesně věděl, co dělá. Již jako kvalifikovaný kytarista (výhody toho, že byl v dětství hodně sám) se začal učit tvorbě hudby a zvukové technice a nahrál své první demosnímky. Zábavný fakt: své první texty napsal ve škole v roce 2017 v hodině angličtiny, přičemž k hledání nejlepších rýmů použil stránku rhyme.com. 
Aktuální stav: je z něj multiinstrumentalistická popová hvězda, která letos v létě ovládla hlavní scénu jednoho z největších evropských hudebních festivalů, Sziget Festivalu. Stačily mu necelé dva roky, aby zcela změnil vnímání maďarské pop music – dokonce i vizualizace jeho písní jsou okamžitě trendy na TikToku.
Azahriahovy písně, nabité moudrými texty a chytlavými melodiemi, jsou vždy řízné a nikdy nepřestanou posluchačům servírovat překvapivé a zábavné inspirace od trapu přes reggae, oldschoolovou maďarskou klasiku až po nejmodernější styly a žánry.
Mimořádné oblibě se těší i jeho společné písně s jeho BFF, nejstreamovanějším maďarským trapovým umělcem DESH. Bizarní, odvážné, drsné a těžce nabité beaty této dvojice baví i hudební kritiky."


Ticketportal je zárukou pravosti vstupenek

Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.

Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Galerie

picture Azahriah
picture Azahriah

Na mapě

google maps
Top