Amadeus Live

Amadeus Live

Datum:
Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Nejslavnější film Miloše Formana Amadeus se vrací na plátno v originálním provedení s živým orchestrem a sbory

Film Amadeus z roku 1984 oceněný osmi Oscary, bude v Praze uveden necelý měsíc po světové premiéře v londýnské Royal Albert Hall v originální podobě - promítaný na obrovském HD plátně za synchronizovaného doprovodu živého orchestru a sborů. Proslulý velkofilm vznikl jako adaptace původní divadelní hry od Petera Shaffera. Vítěz osmi Oscarů včetně ocenění za nejlepší film, přepychový Amadeus od Miloše Formana,  je zvukovým a vizuálním potěšením všech smyslů.  Strhující příběh osudového střetu geniality s průměrností se natáčel před 32 lety v Praze a podílelo se na něm velké množství českých filmových tvůrců i herců. Dokonalá kamera Miroslava Ondříčka, fantastické kostýmy Theodora Pištěka ml., krása pražských paláců, divadel a uliček, to vše propůjčilo filmu nesmazatelnou atmosféru. Forman, mistr velkých lidských dramat, dokázal s Mozartovou pomocí zprostředkovat dnešnímu divákovi prožitek ze špičkové klasické hudby.

"Amadeus spřádá krásný, tragický příběh, jenž okouzluje děti i dospělé. Má v sobě vše – lásku, nenávist, krveprolití, smlouvu s Bohem, dobové elity, tajemného cizince, vraždu i jedna z nejlepších hudebních děl, která byla kdy složena. Který jiný film vám nabídne byť jen polovinu?"(The Guardian).

Dirigent: Ludwig Vicki
Orchestr: PFK - Prague Philharmonia
Sbor: Canti di Praga
Klavírní sólo: Jonathan Powell

Další info:
vstupenky pro vozíčkáře, pro držitele průkazu ZTP a pro doprovod ZTP (jedna osoba) za 800,- kč, je možné získat po předložení průkazu.
Kontakt: 723 085 485, rezervace@ticketportal.cz

Galerie

picture Amadeus Live
picture Amadeus Live
picture Amadeus Live
picture Amadeus Live
picture Amadeus Live
picture Amadeus Live
picture Amadeus Live
picture Amadeus Live
picture Amadeus Live

Na mapě

Top