ALFREDO RODRÍGUEZ & PEDRITO MARTINEZ (CU)

JAZZ MEETS WORLD
ALFREDO RODRÍGUEZ & PEDRITO MARTINEZ (CU)

Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Alfredo Rodriguez a Pedrito Martinez zahřejí Prahu přívalem afrokubánských rytmů

Virtuózní pianista a brilantní perkusista, oba zároveň svébytní zpěváci, se 21. ledna potkají v sále pražské Novoměstské radnice v dokonalé symbióze. Koncert vystavějí na temperamentním repertoáru alba Duologue.

Alfredo Rodríguez - klavír, zpěv / Pedrito Martinez - bicí, perkuse zpěv

 

Kritikou i posluchači vysoce hodnocená deska Duologue vyšla v roce 2019 a pro oba umělce se stala tak výjimečným projektem, že se k jeho koncertní prezentaci vracejí, kdykoliv to dovolí jejich ostatní závazky a samozřejmě epidemiologická situace. Ostatně repertoár alba „zamíchali“ i do dramaturgie koncertů v triu s Richardem Bonou, jak jsme to měli možnost zažít v březnu 2020 v pražském Jazz Docku. Plánovaný lednový koncert se stane první štací evropského turné po kratší přestávce v činnosti dua a oba hudebníci jsou na intuitivní souhru patřičně natěšeni.

Klasicky vzdělaného klavíristu Alfreda Rodrigueze jsme si zvykli slýchat v hudbě propojující afrokubánské tradice se sofistikovaností vážné hudby a přemýšlivými improvizacemi, inspirovanými stylem Keithe Jarretta. S živelným hráčem na perkuse Pedritem Martinezem, absolventem „muzikantské školy života“, ovšem tvoří poněkud jinou muziku. Ne, že by pianista zapřel svoji erudici, ale propůjčí ji do služeb nespoutané rytmické smršti. Duo se při hře dostává doslova do transu a svým drivem snadno strhne publikum do stavu euforie.

Důležitým zdrojem inspirace jsou přitom oběma hudebníkům dřevní africké kořeny afrokubánských stylů. Právě studium západoafrické polyrytmiky se stalo jednou z koncepcí titulu Duologue. Což ovšem pánům nebrání zalovit v novodobých tanečních žánrech a střihnout si například svéráznou, svrchovaně kvalitní cover-verzi hitu Michaela Jacksona.

Ticketportal garantuje pravost vstupenek
Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.
Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Galerie

picture ALFREDO RODRÍGUEZ & PEDRITO MARTINEZ (CU)

Doporučené

Top