ALY KEITA & LUCAS NIGGLI & JAN GALEGA BRÖNNIMANN | TICKETPORTAL vstupenky na dosah - divadlo, hudba, koncert, festival, muzikál, sport
|
0
Váš nákupní košík je prázdný

Pokud máte účet, přihlašte se.

Hledej
Teraz
Tyzden
Mesiac
3 mesiace
Rok

ALY KEITA & LUCAS NIGGLI & JAN GALEGA BRÖNNIMANN

ALY KEITA & LUCAS NIGGLI & JAN GALEGA BRÖNNIMANN

Jazz Meets World 2016

ALY KEITA & LUCAS NIGGLI & JAN GALEGA BRÖNNIMANN (CI/CH)

Aly Keïta - balafon
Jan Galega Brönnimann - basklarinet
Lucas Niggli - bicí, perkuse

Mezinárodně osazené Trio stojící jednou nohou v Africe a druhou v Evropě, hraje energickou, aktuální World Music. Toto „Brotherhood of Vibes and Grooves“ zve posluchače na dobrodružnou jízdu z nejhlubší džungle pod širým africkým nebem zpět do Evropy ...
Aly Keita se narodil v roce 1969 v Pobřeží slonoviny rodičům etnika malinké, kteří náleží ke staré větvi afrických hudebníků (griotů). Keita se v Mali učil tradičnímu hraní na pětitónový balafon. Od roku 1986 se seznamuje s jazzem, vytváří svůj vlastní diatonický balafon přizpůsobený požadavkům západní hudby. Nyní žije v Berlíně.
Poprvé v Praze zahrál již v říjnu 2001 s Janou Koubkovou a Alanem Vitoušem a to ještě v době kdy žil v Abidjanu a kde se potkal s Janou Koubkovou.
Jan Galega Brönnimann a Lucas Niggli se oba narodili v Kamerunu, a byli ovlivněni ve své hudební kariéře západoafrickou hudbou. Aly Keita, Jan Galega Brönnimann a Lucas Niggli patří k význačným hudebníkům na experimentální a kosmopolitní scéně a hráli v posledních letech s řadou významných hudebníků na významných festivalech po celém světě.

Termíny :


Bookmark and Share
Sdílet