Festival pro židovskou čvtrť Boskovice 2009 - kompletní program! | TICKETPORTAL vstupenky na dosah - divadlo, hudba, koncert, festival, muzikál, sport
|
0
Váš nákupní košík je prázdný

Pokud máte účet, přihlašte se.

Hledej
Teraz
Tyzden
Mesiac
3 mesiace
Rok
>>  ÚVODNÍ STRANA>>  Ticketportal News>>  Festival pro židovskou čvtrť Boskovice 2009 - kompletní program!

Festival pro židovskou čvtrť Boskovice 2009 - kompletní program!

Přidané : 14.07.2009 15:23

17. ročník festivalu pro židovskou čtvrť 
16.–19. července, město Boskovice, Jihomoravský kraj
www.unijazz.cz, www.myspace.com/boskovicefestival

 

 


 
Již tento čtvrtek 16. 7. začíná 17. ročník festivalu pro židovskou čtvrť BOSKOVICE, který je známý svou otevřeností a pohodovou atmosférou.
A jaké novinky návštěvníky čekají? 
Na čtvrtek jsme přichystali bluesovou scénu v zámeckém skleníku, kterou připravil dramaturg známého bluesového festivalu Blues Alive v Šumperku, pro rodiny s dětmi bude od pátku do neděle k dispozici mateřské centrum, kde si děti mohou pohrát, rodiče je zde můžou nakrmit a přebalit, a pro děti máme přichystanou i výtvarnou dílnu a divadelní představení.

Festival odstartujeme ve čtvrtek v 16.00 vernisáží výstav fotografií Zdeňka Tmeje, Jaroslava Bárty a studentů Katedry fotografie FAMU v Muzeu Boskovicka. V pět hodin se v zámeckém skleníku koná oficiální zahájení, kde vystoupí skupina Camael a od šesti hodin se rozběhnou filmy v kině Panorama - Expo 2058 a Fronťačky režiséra Martina Řezníčka, od 20.00 zde návštěvníci můžou shlédnout film Krátká dlouhá cesta režiséra Martina Hanzlíčka, za přítomnosti režiséra a Fedora Gála a od 21.45 filmy Jan 69 a Poselství Jana Palacha.
A chybět nebudou ani divadla. V sedm hodin v synagoze představí svou novou inscenaci
O královně Ester divadlo Feigele. V představení hrají děti z židovské školy a jejich kamarádi ve věku od 6 do 12 let spolu s herci z pražských divadel (Jana Krausová, Alena Štréblová, Tomáš Kargera a Jiří Štréb). A pak už se překlopíme do pátku, který odstartují v devět hodin ráno filmy (další program viz níže).
Vstupenky na www.ticketportal.cz a bližší info: ZDE 

PÁTEK 17. 7.

09.00 Kino Panorama / 30 Kč
Filmové školy uvádějí I.
Vyšší odborná škola filmová Zlín

10.00 Židovská čtvrť
komentovaná prohlídka židovské čtvrti

11.00 Kino Panorama / 40 Kč
Člověk bez osudu (režie: Lajos Koltai, Maďarsko- Německo-Velká Británie 2005, 134 min.)

13.45 Kino Panorama / 30 Kč
Filmové školy uvádějí II.
Soukromá vyšší odborná škola filmová Písek, Filmová akademie Miroslava Ondříčka Písek

15.45 Kino Panorama / 30 Kč
Dějiny – President zapomnění – nástup normalizace…
V hlavní roli Gustáv Husák (režie: Robert Sedláček, Michal Kubal, ČR 2008, 116 min.)

16.00 U Vážné studny (antikvariát)
autorské čtení Radka Denemarková

17.00 Scéna za muzeem / 100 Kč (permanentka)
17.00 New Kids Underground
18.00 Pivo
19.00 OTK
20.00 Čokovoko

17.00 Boskovický Zámek
Boskovický pohádkový Hřebínek (pořádá KZMB)
– Komedianti na káře CIRKUS

18.00 Kino Panorama / 40 Kč
Profil Dušana Hanáka
322 (režie: Dušan Hanák, ČSSR 1969, 95 min.)


18.00 Synagoga / 40 Kč
divadlo Naboso – Magorův sbor

19.00 Zámecký skleník / 100 Kč (permanentka)
česko-německá jazzová scéna
19.15 Jazz Alive – Guess, we can (D)
20.30 Jan Steinsdörfer Q
21.45 Zimmermann / Macht / Böttcher – Weltkulturerbe (D)
23.00 NUO
00.30 jamsession

20.00 Kino Panorama / 30 Kč
Dějiny – „Zlatá osmdesátá…“
Komentář soudruha Miroslava Šloufa, člena ÚV SSM (Televizní noviny 22. dubna 1984, 3 min.)
Sám voják v poli (režie: Jiří Fiedor, ČR 2009, 25 min.)
Jazzová sekce (režie: Aleš Kisil, ČR 2008, 60 min.)

21.00 Letní kino / 250 Kč (permanentka)
21.00 Jakub Noha Band
22.00 Monika Načeva & Michal Pavlíček & DJ Five
23.30 Irfan Muertes (SRB)
01.00 Terne Čhave

21.45 Kino Panorama / 30 Kč
Ozvěny festivalu „Jeden svět“ (90 min.)

DJs stage na palouku před hradem (80/130 Kč)
s permanentkou výrazná sleva
od 20.00 drum’n’bass
VJE, Hrrnec, Holder, Bugabo, Omek, Local Heroes, X. Morph a Rips spolu s MC Fever (Anglie)

SOBOTA 18. 7.

09.00 Kino Panorama / 30 Kč
Čtrnácté putování pohádkovým animovaným světem
(90 min.)

09.15 Cyklovýlet
Boskovice – Letovice
prohlídka zrekonstruovaného letovického zámku, vily a obchod- ního domu od Bedřicha Rozehnala, školy od ing. Žáčka a další

10.00 Židovská čtvrť
komentovaná prohlídka židovské čtvrti

11.00 Kino Panorama / 40 Kč
Profil Dušana Hanáka
Obrazy starého sveta (režie: Dušan Hanák, ČSSR 1972, 80 min.)

13.30 Kino Panorama / 50 Kč
Na půdě aneb Kdo má dneska narozeniny?
(režie: Jiří Barta, ČR 2009, 75 min.)

 13.30 Scéna za muzeem / 100 Kč (permanentka)
13.30 BBP
14.30 SRPR
15.30 DPVJU
16.30 Orchester Ivana Tomoviča (SK)
17.30 Sabot
18.30 C
19.30 Kolowrat (SK)

14.00 Hrad / 100 Kč (permanentka)
divadelní představení
14.00 divadlo Naboso – Gazdina roba aneb Lepší je shořet než vyhasnout
15.30 Lachtaní divadlo Honzy Kovaříka – Evangelium podle (relouded)
16.15 ANPU – Čertův švagr
17.30 Divadlo Letí – Aupairky

15.15 Kino Panorama / 30 Kč
Filmové školy uvádějí III.
FAMU Praha

16.00 U Vážné studny
autorské čtení
Jaroslav Achab Haidler

17.00 U Vážné studny (antikvariát)
přednáška
Marek Čejka – Izrael a Palestina dnes

17.30 Kino Panorama / 30 Kč
Zločiny komunismu I.
Tajné akce StB – „Akce Kulak“ (režie: Ján Novák, ČR 2009, 15 min.)
Příběhy železné opony – Mlynáři od Babic (režie: Marcel Petrov, ČR 2008, 15 min.)

18.00 Synagoga / 40 Kč
Divadélko poezie Gymnázia Boskovice – Hadí svleky pod bílou zdí
dramatizace básní J. H. Krchovského

19.00 Zámecký skleník / 100 Kč (permanentka)
česko-německá jazzová scéna
19.15 Martin Brunner Trio
20.30 Brickwood Unity (D)
21.45 Face of the Bass
23.00 Luboš Andršt Germania Impact (CZ/D)
00.30 jamsession

19.30 Kino Panorama / 30 Kč
Dějiny – Sametová revoluce...?
Zmatek (režie: Evald Schorm, ČSSR 1968, premiéra 1990, 15 min.)
Čas hanby, zrady a naděje (režie: Josef Císařovský, ČR 1991, 80 min.)
Dopisy z cely smrti (režie: Marcel Petrov, ČR 2008, 60 min.)

21.00 Letní kino / 250 Kč (permanentka)
21.00 Shöenfelt
22.00 Longital (SK)
23.30 Jablkoň
01.00 Dub L.F.O. (Izrael)

21.45 Kino Panorama / 30 Kč
Dějiny – Dvojí domov
Gentleman Josef Škvorecký (režie: Petr Kaňka, ČR 2009, 60 min.)

DJs stage na palouku před hradem / 80 Kč
s permanentkou výrazná sleva
breakbeat, Israeli trance (psychedelic trance)
dj Šáša, Marcco, Omek, Kumite, X.morph, Loudspeaker, Keila, Skunk v zemi, Casper, Shpack a dj Gondar

NEDĚLE 19. 7.

09.00 Kino Panorama / 30 Kč
Filmové školy uvádějí IV.
Vysoká škola múzických umení Bratislava (animace, hraný film)

10.00 Židovská čtvrť 
komentovaná prohlídka židovské čtvrti

11.00 Kino Panorama / 40 Kč
Profil Dušana Hanáka
Ružové sny (režie: Dušan Hanák, ČSSR 1976, 81 min.)

11.00 Farská zahrada / 50 Kč (permanentka)
divadelní představení
11.00 výtvarná dílna pro děti
13.00 Občanské sdružení Serpens – O rackovi a kočce, která ho naučila létat
14.15 Lachtaní divadlo Honzy Kovaříka – Podivuhodný příběh o Ukuamaaq
15.15 Zkouška sirén – Pud a zkušnost

12.30 Scéna za muzeem / 100 Kč (permanentka)
12.30 Unkilled Worker
13.30 Troy Von Balthazar (USA)
14.30 DVA
15.30 Zuby Nehty – malá sestava

13.30 Kino Panorama / 30 Kč
Zločiny komunismu II.
Neznámí hrdinové – Příběh „Zbabělce“ (režie: Jaroslav Celba, ČR 2009, 25 min.)
Tajné akce StB – „Akce Kláštery“ (ČR 2009, 20 min.)
Neznámí hrdinové – Skaut řečený Hurvínek – Leopold Färber (ČR 2009, 25 min.)
Neznámí hrdinové – Generál Sedláček (ČR 2009, 25 min.)

21.30 Letní kino / 60 Kč (permanentka)
celovečerní film
Katyň (režie: Andrzej Wajda, Polsko 2007, 115 min.)

Změna programu vyhrazena