DE PHAZZ míří s novou deskou do Prahy!

De Phazz míří s novou deskou do Prahy!

Čeští fanoušci inteligentního popu se konečně dočkají dalšího koncertu německo-amerického projektu De Phazz. Skupina vystoupí 10. května v pražském klubu Retro jen několik týdnů po vydání jejich už osmé desky v rámci klubové noci Conference. Bude zajímavé, co Pit Baumgartner do české metropole přiveze, proslul totiž jako originální producent, který před každou novou deskou mění ansábl. Ten pražský bude čítat Sedm muzikantů.

DE PHAZZ

Králové lounge music se základnou v Německu jsou jednou z nejčastěji zastoupených kapel na světově proslulé kompilaci Hotel Costes. Někdo říká, že jsou uhlazenější verzí Cinematic Orchestra, další je přirovnává k Jazzanově. Pravda je někde uprostřed.

Multižánrová, těžko zařaditelná produkce oscilující na hraně mezi jazzem, downtepmem, triphopem a inteligentním popem okořeněná skvělými samply, prvky turnablismu a dech beroucími vokály ale De Phazz řadí mezi nejzajímavější projekty současnosti. V roce 2002 byli v Německu nominováni na prestižní hudební ceny Echo.

 

Skladby projektu často zní jak z nejrůznějších loungeových kompilací, jako je fenomenální Hotel Costes a Science Fiction Jazz, tak z filmových dokumentů. De Phazz si vybral například režisér italského dokumentárního snímku o slavném automobilové závodě Mille Miglia (Tisíc mil).

První deska De Phazz - Detunize Gravity se zrodila v roce 1997, kdy Pit Baumgartner, rodák z Heidelbergu, dal dohromady první verzi kapely. V té době už měl na svém kontě spolupráci na pěti albech jiných hudebníků. Zatím poslední album – výběr největších hitů Big - poslal do světa v roce 2009.

Kromě Baumgartnera, jsou stálice hudební sestavy projektu i soulová zpěvačka Pat Appleton a charismatický vokalista Karl Frierson, rodák z Jižní Karolíny, který se v Německu usadil po pětileté službě v US Army Europe Band and Chorus. Do Prahy, na první klubový koncert v Česku, s sebou přivezou dalších pět muzikantů.

Součané evropské turné De Phazz je očekávano s velkými ambicemi. Kapela se na poslední šnůře rozhodla pro originální experiment – v každém městě vystupovali s místním big bandem. Setkalo se to sice s velkým úspěchem, ale o to víc jsou jejich fanoušci na celém kontinentu natěšeni, až americko-německý projekt uvidí v sestavě, v které nahrávali nové album LaLa 2.0. To vychází už 9. dubna na labelu Phazz-a-delic.

De Phazz poprvé v Česku vystupovali na festivale Love Planet v roce 2005 v Táboře. Do stanu Red Zone se ale dostala jen polovina z lidí, kteří o jejich koncert měli zájem. Pokud nechcete dopadnout jako ta smutnější půlka, vyražte v pátek do předprodejní sítě Ticketportal nebo k pokladně klubu Retro.Cena vstupenky se bude postupně zvyšovat s blížícím se termínem koncertu.

Vstupenky na koncert DE PHAZZ koupíte přímo ZDE!

Více info už brzy na
www.cnfrnc.cz

a dále
www.de-phazz.com
www.myspace.com/dephazz
www.retropraha.cz

Top