BOŘEŇ MYSTERIA OPEN AIR 2009: Sepultura opět v ČR!

BOŘEŇ MYSTERIA OPEN AIR 2009
III. ročník letní hudební festivalové sérié MYSTERIA v Severních Čechách

TERMÍN : SOBOTA 27.6.2009 OD 12:00
BÍLINA – LETNÍ AMFITEÁTR KYSELKA
Letní festivalová série MYSTERIA se v severních čechách stala novou hudební tradicí. Upozorňuje na přírodní krásy České republiky a oslavuje je řádnou dávkou kvalitní rockové muziky. První 2 ročníky proběhly ve Vroutku u Podbořan - bráně do tajemných Doupovských hor. Na prvním ročníku vystoupili legendární angličtí punkáči THE EXPLOITED, na druhém americká HC Metal legenda PRO-PAIN a britští punkoví srandisti PETER & THE TEST TUBE BABIES.

Tento rok se festivalová série MYSTERIA uskuteční v severočeském lázeňském městečku Bílina pod názvem BOŘEŇ MYSTERIA OPEN AIR v termínu Sobota 27.června 2009 od 12:00 hod.

Vstupenky na www.ticketportal.cz a bližší info: ZDE

A proč právě BOŘEŇ MYSTERIA OPEN AIR ?? Odpověď je jednoduchá. Nad městečkem Bílina se tyčí naprosto ojedinělý sklanatý vrch Bořeň, který při příjezdu od města Most či pohledu z letního areálu Kyselka připomíná atmosféru třetihor. Již Bohuslav Balbín v polovině 17.století napsal : na kopci Bořeň byli někdy spatřeni draci, jak vylétají z jeskyní a opět tam zalétají. Že ve svém nitru chová zlato a stříbro a že tam byly nalezeny drahé kameny a hadi s korunkami.


Předcházejícími ročníky našeho festivalu nastavili laťku hodně vysoko a tak třetí ročník festivalu přináší opravdové hvězdy světové rockové scény. Jako hlavní tahák BOŘEŇ MYSTERIA OPEN AIR 2009 se představí legendární brazilská metalová vichřice SEPULTURA, která se na festival v ČR vrací po dlouhých 2 letech a jako vždy se vášnivě polaská s Vašimi sluchovody ! Jako velmi ojedinělá atrakce dále vystoupí americký HC Metal New York Allstar band BLOODCLOT, nový projekt členů amerických HC Metal formací BIOHAZARD, CRO-MAGS, DOWNSET, PRO-PAIN, THE SPUDMONSTERS a MERAUDER. A aby jste se skutečně k smrti nenudili a neměli roupy, hřeb Vám do hlavy zarazí současní nástupci Trash Metalové scény 80. a 90.let, američtí WARBRINGER, kteří jsou médii označováni za nástupce SLAYER ! WARBRINGER minulý rok vystoupili jako jedna z hvězd letního festivalu BRUTAL ASSAULT. Špinavý garážový punk rock´n´roll dvoumetrového pološíleného amerického černocha, který si říká LORD BISHOP, potěší hlavně milovníky poga a rock´n´rollu. Dále se představí zástupci české scény PLEXIS, POST-IT, INNOCENS, APPLE JUICE, S.P.S., STATUS PRAESENTS, CALATHEA, BEAUTIFUL CAFILLERY atd. a hudební skupiny z regionu severočeské uhelné pánve.
Ke správnému open air hudebnímu festivalu patří kvalitní muzika, krásná příroda, přátelé, pohodová atmosféra a něco dobrého k jídlu a pití.  Proto neváhejte a stejně jako v minulém roce přijďte v hojném množství navštívit náš festival, který Vám přesně tuto kombinaci nabízí. Domluvte se s kámošema, naočkujte partnery či partnerky, popadněte děcka a přijeďte se vyvětrat do krásného prostředí kaňonu mezi Českým středohořím a Krušnými horami. Přijeďte třeba už v 09:00 dopoledne, protože na vrchol Bořně vede od bílinského vlakového nádraží okružní, zeleně značená turistická cesta, která obchází úpatí hory Bořeň a vrací se zpět do výchozího místa. Od rozcestníku na jižním úbočí hory odbočuje z této zelené okružní turistické stezky vrcholová, rovněž zeleně značená pěšina, která Vás dovede náročným, ale krásným terénem až na skalnatou špičku vrchu Bořeň. Prvních 100 odvážlivců, kteří v Sobotu 27.6.2009 dopoledne absolvují výstup na vrch Bořeň, se dočkají příjemné odměny formou 50% slevy na vstupné na náš festival.
Vedle skvělé rockové muziky je pro Vás připraveno bohaté množství dobrého piva, velkého výběru alkoholických a nealkoholických nápojů a dobrých mňaminek.

Vstupné : v předprodeji -  do konce Dubna 2009 cena 450,-Kč
                                       -  do 27.6.2009 cena 500,-Kč
               na místě           -  590,-Kč
Na shledanou v Bílině a spoustu kvalitních nejen hudebních zážitků přeje realizační team letního festivalu BOŘEŇ MYSTERIA FEST 27.6.2009.

Top