Planet Festival letos přiveze do Čech samé hvězdy a zapojí se do pomoci obětem finanční krize!

Táborský Planet Festival nabídne letos svým fanouškům jeden z nejzajímavějších hudebních programů své existence a svou pozornost kromě hudby soustředí také na pomoc cizincům, které postihly následky celosvětové hospodářské krize.
Do České republiky vůbec poprvé zavítá jedna z nejvíce sledovaných britských kapel – Klaxons. Průkopníci žánru new rave vystoupí v Táboře v pátek 5. června.

Klaxons

Kapela vznikla v roce 2005, aby již v roce 2007 obdržela za své debutové a do této chvíle multiplatinové album prestižní cenu Mercury Award a ocenění v kategorii Album roku na cenách časopisu NME (New Musical Express). Po desce Myths Of The Near Future je s napětím očekáváno druhé album této britské senzace a k jeho vydání se Klaxons chystají právě letos. Na svém letním miniturné, v rámci kterého zavítají právě na Planet Festival, představí také pár skladeb z připravované desky. Klaxons jsou vedle dříve avizovaných Orbital, jedné z nejzásadnějších kapel elektronické scény, dalším tahákem pátečního festivalového programu. Dramaturgie táborské festivalu se vždy snažila o to přivézt do Čech naprosto aktuální zahraniční hudební projekty, ke kterým bude pro letošek rozhodně patřit kapela Baddies. Na britským tiskem vyzdvihovaný singl Battleship čtveřice z Essexu a klip, který byl několik týdnů včele hitparády MTV2 Myspace Chart, upozorňuje i aktuální číslo nejprodávanějšího českého hudebního časopisu Filter. Dalším zahraničním hostem bude celosvětově oblíbená kapela Transglobal Underground, na jejíchž prvních albech spolupracovala Natacha Atlas, a která je původem z Londýna. Mohlo by se zdát, že Planet Festival bude letos hostit pouze kapely z britských ostrovů, ale vzhledem k tomu, že festival ještě neoznámil headlinery sobotního dne, mohu se fanoušci těšit i na kapely z jiných koutů země.
Miláčky letošního Planet Festivalu se bezpochyby stanou seveřané Peter Bjorn & John, které proslavila skladba Young Folks z alba Writer's Block. Známou skladbu posléze do svého koncertního reportoáru zařadil nejen James Blunt. V minulém roce vydali Peter Bjorn & John instrumentálku Seaside Rock.
Peter Bjorn & John
Letos v březnu jim vyjde nová deska - skladbu Nothing To Worry About už během ledna stihnul na internetu zpropagovat fanoušek kapely a desetinásobný držitel Grammy rapper Kanye West.
Letošní line-up Planet Festivalu v Táboře slibuje naprosto aktuální průřez britskou hudební scénou – vedle Klaxons a stále populárnějších Baddies, do Tábora zavítají kytaroví White Lies. Pokud by Baddies podle ostrovních novinářů mohl patřit rok 2009, tak trojice dvacetiletých kluků White Lies už v lednu dokázala, že oni už stoupli na vrchol. Hned po vydání jejich prvotiny Lose My Life se dostali White Lies na první místo albového žebříčku a za sebou nechali i Kings of Leon. V Čechách bude k dostání album těchto mladíků od března. Temné a zádumčivé album o smrti s texty baskytaristy Charlese Cava překvapuje dle kritiků svou vyzrálostí a kompaktností.
Dalším potvrzeným interpretem Planet Festivalu je jedna z nejnadanějších irských kapel poslední doby Humanzi, jejichž debutové album Tremors produkoval Chris Vrenna z Nine Inch Nails. Humanzi, kteří v posledních dvou letech, předskakovali například Foo Fighters nebo The Pixies, hrají velmi ambiciózně ve stylu rock’n’roll.
Současný stav potvrzených kapel do konce měsíce února na Planet Festivalu:
Klaxons (pátek 5. 6.) www.myspace.com/klaxons
Orbital www.myspace.com/orbitalofficial  (pátek 5. 6.)
Transglobal Underground www.myspace.com/transglobalunderground (pátek 5. 6.)
Baddies www.myspace.com/baddies (pátek 5. 6.)
White Lies www.myspace.com/whitelies (pátek 5. 6.)
Peter Bjorn & John www.myspace.com/peterbjornandjohn (sobota 6. 6.)
Humanzi www.myspace.com/humanzi (sobota 6. 6.)
Sunshine, Tata Bojs, Skyline, UDG, Vypsaná fixa, Ohm Square, Southpaw, Sunflower Caravan, 100°C, Please The Trees, Vladivojna La Chia & Banana, The Chancers, Fake Tapes

Organizátoři Planet Festivalu cítí s těmi, které v nedávné a současné době postihují následky celosvětové finanční krize, a proto se rozhodli podpořit Sdružení pro integraci a migraci/Poradnu pro uprchlíky. Tato organizace funguje od roku 1992 a jejími klienty jsou cizinci, hledající v ČR nový domov, kteří k nám utekli před pronásledováním, válečným konfliktem apod. Aktuálně se organizace soustředí také na problematiku tisíce zahraničních pracovníků především z Vietnamu a Mongolska. Ti přišli do České republiky v důsledku vysoké poptávky po dovozu pracovní síly, v současné době hospodářské recese pro ně ale neexistuje pracovní uplatnění na legálním trhu práce.  Organizace působí v Radě vlády ČR pro lidská práva a ve Výboru pro práva cizinců při této Radě, kde snaží prosazovat legislativní změny, které by mohly cizincům v ČR pomoct. Migrační tématika bude tak provázet i kampaň festivalu, ať už ve formě vzdělávací, tak se stane například prostřednictvím výstavy součástí festivalového programu. Jedná se o evropský projekt, jehož cílem je změna přístupu mládeže k migrantům z chudších a rozvojových zemí.
Planet Festival proběhne během prvního červnového víkendu ve dnech 5. a 6. června.
Předprodej na Planet Festival již probíhá, lístek do konce března stojí 735 Kč, od dubna do 4. června jej bude možné koupit za 935 Kč a na místě pak za 1 100 Kč včetně poplatků.

Vstupenky na www.ticketportal.cz a bližší info: ZDE

Top