Ceny Žebřík 2008 v prodeji!

NOMINACE NA ŽEBŘÍK 2008 
V prvním kole prestižní ankety nejvíce bodovali Chinaski, Kryštof, Aneta Langerová a Niceland

Žebřík 2008 zná nominované. Po třech nominacích získali Chinaski, Kryštof, Aneta Langerová a Niceland, přičemž první dvě jmenované skupiny mají šanci uspět také v kategorii Zpěvák roku díky svým frontmanům Michalu Malátnému a Richardu Krajčovi. Malátného kapele stačila k přízni hlasujících jedna koncertní nahrávka – CD/DVD Když Chinaski tak naživo totiž figuruje mezi Alby roku i v kategorii Hudební DVD.     

„Ukazuje se, že vydání studiového alba nemusí být pro rozhodování fanoušků hlavním kritériem a stále důležitější roli hraje koncertování. Výsledky tak korespondují s celkovým trendem v hudebním průmyslu, kde mají prodeje desek mnohem menší dopad než návštěvnosti festivalů nebo turné“, komentuje výsledky Jarda Hudec z pořádajícího magazínu REPORT.

Vedle zavedených jmen se vůbec poprvé v této společnosti objevuje písničkář Niceland, který aspiruje na ocenění v kategoriích Objev, Album a Skladba. Není však jediným debutantem Žebříku 2008, mezi nominovanými jsou ještě Tomáš Klus, Marek Ztracený, Fate Magazine nebo Toxique. Kontroverzního přijetí se dočkala Ewa Farna, jež se vedle kategorií Zpěvačka a Hudební DVD objevuje i mezi Průsery roku.

O konečných výsledcích již 17. ročníku prestižní ankety mohou hudební příznivci rozhodovat do 28. února, a to na serveru iREPORT.cz nebo formou SMS. Také v tomto kole budou jejich hlasy slosovány o atraktivní ceny partnerů Žebříku.
Slavnostní vyhlášení Žebříku 2008 proběhne 6. března na v Domě kultury Inwest v Plzni, kam budou pozváni všichni nominovaní, z nichž první tři v každé kategorii převezmou originální sošky „Tančící R“ z dílny renomovaného výtvarníka Václava Česáka.
Na slavnostním vyhlášení, moderované režisérem Zdeňkem Suchým, koncertně vystoupí Kryštof, Horkýže slíže (s hosty Wohnout), Clou (s hostujícím rapperem Indym) či Děda Mládek Illegal Band. Finále obstará legendární britský zpěvák Glenn Hughes (ex Deep Purple, Black Sabbath ad.) za doprovodu exkluzivního Czech all stars bandu, v němž se sejdou někteří členové Monkey Business a další renomovaní muzikanti a zpěváci. 

Vstupenky v prodeji ZDE.

Top