MUSE OZNAMUJÍ DRONES WORLD TOUR

MUSE se vrací a připomene, proč je nejlepší koncertní kapelou současnosti!

Po famózním vystoupení v listopadu 2012 se rockové trio MUSE vrací zpátky do České republiky. V rámci svého světového turné MUSE - Drones 2016 Tour odehraje v sobotu 4. června 2016 jedinečný koncert v pražské O2 areně. Na turné vyjede po vydání 7. studiového alba s názvem Drones.

*********************************************************************

M U S E


MUSE - Drones 2016 Tour
Sobota 4. června 2016 20:00 O2 arena Praha

Vstupenky v prodeji od 18. září

*********************************************************************

Dnes kapela MUSE oznámila první města, do kterých zavítá v rámci rozsáhlého světového turné na podporu jejich velmi uznávaného alba Drones.

The Drones World Tour bude jedinečným zážitkem pro fanoušky, kteří si užijí jedinečný koncert s umístěným podiem uprostřed arény. Kapela je známá překonáváním nejen vlastních hranic v oblasti scény a nadcházející turné nebude žádnou výjimkou. Design a konfigurace scény umožní fanouškům zažít reálný 360° audiovizuální zážitek. Turné MUSE byly vždy označovány světovými médii jako epické, úžasné a ctižádostivé a nadcházející show nebude výjimkou. Kapela právě zakončila spektakulární turné po evropských festivalech s řadou nejlepších recenzí ze strany světových médií.

„Ohromující a vizuálně oslňující“ – The Guardian

„Muse zachytili ducha v singlu Downal lépe než kdokoliv jiný“ – The Times

„nekonečný vrchol, převyšující jeden nad druhý – je to, co koncert Muse nabízí v oblasti hudebních a vizuálních prostředků“ – New York Times

Nejen vyprodané Wembley, Glastonbury nebo San Siro, ale i 15 tisíc návštěvníků se na koncertě v O2 areně v roce 2012 mohlo přesvědčit, proč je MUSE označována za nejlepší koncertní kapelu současnosti. Táhlé patetické melodie a inspirace vážnou hudbou kombinované ostrými metalovými griffy a zběsilým tempem bicích, nepřehlédnutelné charisma frontmana Matthewa Bellamyho doplněné do posledního detailu promyšlenou audiovizuální show. To jsou jen vybrané atributy, které patří k živým vystoupení anglického tria.

MUSE hledá inspiraci nejen ve vážné hudbě ale i u hudebních ikon jako jsou U2, Radiohead, Queen nebo David Bowie. Ve skladbách kapely nalezneme prvky hned několika odrůd rocku – od alternative přes glam, new progressive, space, symphonic a progressive metal zase zpátky k indie – které se mísí spolu s prvky elektronické hudby do překvapivě harmonické směsi.

Výstižně, byť s notnou mírou nadsázky, vyjádřil Matthew Bellamy svůj vztah k hudební fůzi v jednom ze svých tweetů, ve kterém charakterizoval žánr nového alba do češtiny těžko přeložitelným: "christian gangsta rap jazz odyssey, with some ambient rebellious dubstep and face melting metal flamenco cowboy psychedelia."

Sedmé studiové album Drones v sobě nese kus science fiction, emocionálně nabité rockové riffy a ambiciózní vize, dle které si MUSE drze přisvojují nálepku nejlepší koncertní kapely současnosti.

Podle Matta Bellamyho by se fanoušci měli bát dne, kdy dojde k naplnění fantazie plynoucí z alba Drones, neboť i koncertní turné bude přehlídkou simulace Armageddonu ve spojení s portréty klonů Star Wars z Epizody II. Tato myšlenka fanouškům vytane na mysl při poslechu alba, které obsahuje 12 nových singlů.

Skupina MUSE vznikla v roce 1994 v Teignmouth v jihozápadní Anglii, kdy se dali dohromady přátelé ze školy Matthew Bellamy (zpěv, sólová kytara, klávesy), Christopher Wolstenholme (basová kytara) a Dominic Howard (bicí). Debut Showbiz

vyšel v roce 1999, následovala alba Origin of Symmetry (2001), Absolution (2003), Black Holes and Revelations (2006) a The Resistance (2009). Do povědomí širšího publika se kapela dostala i díky singlu Neutron Star Collision, který se stal ústřední skladbou soundtracku k filmu Zatmění (třetí díl Twilight ságy). Kapela dosud obdržela 2x Brit Awards, 5x Grammy Awards, 1x American Music Awards, 4x Kerrang! Awards, 8x NME Awards a nespočet lokálních cen MTV. Poslední alba se pravidelně umisťují v čele prestižních hitparád a získávají platinové statusy s dosavadním počtem více než 17 milionů prodaných alb.

Přehled dnes oznámených koncertů Drones World Tour

April 5, 2016DublinThree ArenaOn Sale September 18
April 8, 2016ManchesterPhones 4UOn Sale September 18
April 11, 2016LondonO2 ArenaOn Sale September 18
April 12, 2016LondonO2 ArenaOn Sale September 18
April 17, 2016GlasgowSSE HydroOn Sale September 18
May 2, 2016LisbonMEO ArenaOn Sale September 19
May 5, 2016MadridBarclaycard ArenaOn Sale September 18
May 14, 2016MilanMediolarum ForumOn Sale September 18
May 15, 2016MilanMediolarum ForumOn Sale September 18
June 4, 2016PragueO2 arenaOn Sale September 18

Vstupenky na pražský koncert MUSE v cenách od 1290,- Kč jsou v prodeji v síti Ticketportal od pátku 18. září od 10:00.

Pro členy fanklubu MUSE je od středy 16. září od 10:00 do 23:59 připraven speciální předprodej vstupenek. Informace o podmínkách předprodeje a přednostním přístupu získají členové fanklubu prostřednictvím informačních kanálů tohoto fanklubu, případně na webové stránce kapely www.muse.mu.

Top